Hexagon logoEcho Investment logoLobos Nieruchomości logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoCOTEX Office Centre logoCity Space logoFYI Commercial Consulting logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTriGranit Corporation logoOmnitech Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoBusiness House logoNowy Styl Group logoPorto Office B Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoAluprof S.A. logoDorbud S.A. logoPRO-INVEST S.A. logoALLCON INVESTMENT logoPartner Capital Group logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoUNIMOR Development S.A. logoSawig Invest Group logoKart Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoOlivia Business Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoArchicom logoSchüco International Polska logoEcophon Saint-Gobain logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTorus logoAgrobex Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCHB14 logoKwiaty dla biura logoGhelamco Poland logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Rusza program Go Arctic

7 grudnia br. rozpoczęła się pierwsza misja biznesowa rodzimych przedsiębiorców do Dani i Grenlandii, inaugurując tym samym program Go Artic.

7 grudnia br. rozpoczęła się pierwsza misja biznesowa rodzimych przedsiębiorców do Dani i Grenlandii, inaugurując tym samym program Go Artic. Misja, która zakończy się 10 grudnia br., ma na celu promowanie w regionie polskich firm działających w branży zielonych technologi, high-tech, innowacyjnych rozwiązań w energetyce, a także zaawansowanych procesów przemysłowych.

 

Podczas pobytu w Dani odbędą się spotkania B2B rodzimych i duńskich przedsiębiorców. Z kolei w Grenlandii, przedstawiciele polskich firm wezmą udział w konsultacjach z autonomicznymi władzami lokalnymi w sektorach m.in. zasobów naturalnych, środowiska, sprawiedliwości, rybołówstwa, polowań i rolnictwa czy budownictwa i infrastruktury.

 

Program Go Arctic powstał w celu przedstawienia rodzimym firmom potencjału inwestycyjnego obszaru arktycznego. Arktyka to szczególne miejsce dla przedsiębiorców działających w sektorze zielonych technologii – ocenił prezes PAIiIZ Sławomir Majman. To także rynek perspektywiczny dla innowacji, sektora badań i rozwoju oraz polskich firm high-tech – dodał.

 

W regionie arktycznym występują nowe, liczne szanse na ekonomiczne wykorzystanie m.in. bogactw naturalnych. Z kolei powstanie północnej drogi wodnej to ogromna możliwość dla polskich inwestorów z sektora przemysłu stoczniowego, a także żeglugi morskiej. Duży potencjał rozwoju ma również turystyka – w ostatnim czasie ruch turystyczny na terenie Islandii zwiększył się o przeszło 40 proc. W ramach program GoArctic planowane jest stworzenie platformy dialogu dla polskich i zagranicznych przedsiębiorców, którzy inwestują w obszarze arktycznym.

 

Arktyka od wielu lat znajduje się w centrum zainteresowania Polski. W 1996 r. utworzono Radę Arktyczną, w której skład wchodzą Islandia, Stany Zjednoczone, Rosja, Szwecja, Kanada, Finlandia, Norwegia oraz Dania wraz ze swoimi autonomicznymi terytoriami zależnymi –  Grenlandią i Wyspami Owczymi. Polska posiada w Radzie status stałego obserwatora.

 

Tagi: PAIiIZ
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra