Kart Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoSpectra Development logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoHAVRE Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoTétris Poland logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoBusiness House logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGTV Lighting logoRIS Kotes logoINTER-BUD logoKwiaty dla biura logoNowy Styl Group logoPodium Investment logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoCity Space logoCOTEX Office Centre logoTorus logoAluprof S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoUNIMOR Development S.A. logoINTERBIURO logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Rusza program Go Arctic

7 grudnia br. rozpoczęła się pierwsza misja biznesowa rodzimych przedsiębiorców do Dani i Grenlandii, inaugurując tym samym program Go Artic.

7 grudnia br. rozpoczęła się pierwsza misja biznesowa rodzimych przedsiębiorców do Dani i Grenlandii, inaugurując tym samym program Go Artic. Misja, która zakończy się 10 grudnia br., ma na celu promowanie w regionie polskich firm działających w branży zielonych technologi, high-tech, innowacyjnych rozwiązań w energetyce, a także zaawansowanych procesów przemysłowych.

 

Podczas pobytu w Dani odbędą się spotkania B2B rodzimych i duńskich przedsiębiorców. Z kolei w Grenlandii, przedstawiciele polskich firm wezmą udział w konsultacjach z autonomicznymi władzami lokalnymi w sektorach m.in. zasobów naturalnych, środowiska, sprawiedliwości, rybołówstwa, polowań i rolnictwa czy budownictwa i infrastruktury.

 

Program Go Arctic powstał w celu przedstawienia rodzimym firmom potencjału inwestycyjnego obszaru arktycznego. Arktyka to szczególne miejsce dla przedsiębiorców działających w sektorze zielonych technologii – ocenił prezes PAIiIZ Sławomir Majman. To także rynek perspektywiczny dla innowacji, sektora badań i rozwoju oraz polskich firm high-tech – dodał.

 

W regionie arktycznym występują nowe, liczne szanse na ekonomiczne wykorzystanie m.in. bogactw naturalnych. Z kolei powstanie północnej drogi wodnej to ogromna możliwość dla polskich inwestorów z sektora przemysłu stoczniowego, a także żeglugi morskiej. Duży potencjał rozwoju ma również turystyka – w ostatnim czasie ruch turystyczny na terenie Islandii zwiększył się o przeszło 40 proc. W ramach program GoArctic planowane jest stworzenie platformy dialogu dla polskich i zagranicznych przedsiębiorców, którzy inwestują w obszarze arktycznym.

 

Arktyka od wielu lat znajduje się w centrum zainteresowania Polski. W 1996 r. utworzono Radę Arktyczną, w której skład wchodzą Islandia, Stany Zjednoczone, Rosja, Szwecja, Kanada, Finlandia, Norwegia oraz Dania wraz ze swoimi autonomicznymi terytoriami zależnymi –  Grenlandią i Wyspami Owczymi. Polska posiada w Radzie status stałego obserwatora.

 


0.0
Tagi: PAIiIZ
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra