AWIM Grupa Inwestycyjna logoTorus logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoWOMAK HOLDING logoHexagon logoCity Space logoLobos Nieruchomości logoINTERBIURO logoALLCON INVESTMENT logoSchüco International Polska logoFYI Commercial Consulting logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoHAVRE Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoOmnitech Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoTriGranit Corporation logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoAluprof S.A. logoCHB14 logoBusiness House logoOlivia Business Centre logoNowy Styl Group logoEcophon Saint-Gobain logoSawig Invest Group logoDEVCO Sp. z.o.o. logoEcho Investment logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoArchicom logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

PAIiIZ zdobywa nowych partnerów

W dniu 15 grudnia br. prezydenci ośmiu rodzimych miast zawarli z PAIiIZ umowy dotyczące współpracy inwestycyjnej. Tym samym poszerzyli oni grono 47 miast, które współpracowały dotychczas z Agencją.

W dniu 15 grudnia br. prezydenci ośmiu rodzimych miast – Chełmna, Legnicy, Piekar Śląskich, Płocka, Skarżyska-Kamiennej, Świętochłowic, Zabrza i Zgierza – zawarli z PAIiIZ umowy dotyczące współpracy inwestycyjnej. Tym samym poszerzyli oni grono 47 miast, które współpracowały dotychczas z Agencją.  

 

Dobry klimat inwestycyjny to efekt ciężkiej pracy samorządów. Tylko miasta aktywne, które mają kompleksową strategię inwestycyjną mogą walczyć o inwestycje. Systemowe podejście jest niezbędne – mówił wiceszef PAIiIZ Michał Dąbrowski. Współpraca z PAIiIZ dla nowego partnera stanowi zobowiązanie w zakresie świadczenia obsługi inwestycyjnej na najwyższym poziomie i według standardów wyznaczonych przez Agencję. Z drugiej strony stwarza możliwość na przyciągnięcie strategicznych inwestorów. Każde miasto jest inne, dlatego staramy się wspierać je, oferując pomoc w przyciąganiu inwestycji na miarę potrzeb naszego partnera – tłumaczył wiceszef PAIiIZ. Według Michała Dąbrowskiego, część miast odniosło już pierwsze sukcesy w zakresie zachęcania inwestorów do ulokowania kapitału na ich terenie, inne dopiero rozpoczynają, budując zespoły ludzi, którzy będą odpowiedzialni za pozyskanie nowych przedsiębiorców. Bez względu na wielkość gminy, poprzez współpracę z Agencją, inwestor trafiający do miasta współpracującego z PAIiIZ, uzyska dostęp do niezbędnych, ujednoliconych informacji, a także profesjonalnego doradztwa.

 

Prezydenci miast, którzy stali się właśnie partnerami PAIiIZ, są świadomi tego, iż mały, lokalny inwestor, ma odmienne oczekiwania niż duży, często z kapitałem zagranicznym. Taki gracz może stać się dla gminy strategicznym partnerem biznesowym. Dzięki współpracy z PAIiIZ chcemy stworzyć z naszego kluczowego terenu inwestycyjnego – dawnego lotniska wojskowego w Legnicy – inwestycyjną ofertę narodową – mówił prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.

 

Znaczna część miast, która rozpoczęła współpracę z Agencją, sąsiaduje ze sobą. Choć na co dzień konkurujemy, to na przyjściu strategicznego inwestora do sąsiedniego miasta wszyscy możemy zyskać – zaznaczył wiceprezydent Piekar Śląskich Krzysztof Turzański. Liczymy, że dzięki PAIiIZ duzi inwestorzy nie będą omijać mniejszych gmin – dodał.

 

Projekt współpracy PAIiIZ z jednostkami samorządu terytorialnego działa od 2009 r. Obecnie zawarto już 55 umów z miastami. Partnerem PAIiIZ jest także Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Współpraca opiera się na szkoleniu i doradzaniu urzędnikom, jak tworzyć i promować oferty inwestycyjne, zarządzać bazami danych i wykazami terenów greenfield czy działkami poindustrialnymi tzw. brownfield.

 

Tagi: PAIiIZ
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra