MIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoArchicom logoTétris Poland logoPRO-INVEST S.A. logoAluprof S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoLC Corp S.A. logoSchüco International Polska logoOmnitech Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoLobos Nieruchomości logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoCOTEX Office Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoOlivia Business Centre logoGhelamco Poland logoHAVRE Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoCity Space logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoSpectra Development logoCHB14 logoGTV Lighting logoUNIMOR Development S.A. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoNowy Styl Group logoCity Office logoGłówka Pracuje logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoVastint Poland Sp. z o.o. logoBusiness House logoFYI Commercial Consulting logoKwiaty dla biura logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoEcho Investment logoTorus logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

PAIiIZ zdobywa nowych partnerów

W dniu 15 grudnia br. prezydenci ośmiu rodzimych miast zawarli z PAIiIZ umowy dotyczące współpracy inwestycyjnej. Tym samym poszerzyli oni grono 47 miast, które współpracowały dotychczas z Agencją.

W dniu 15 grudnia br. prezydenci ośmiu rodzimych miast – Chełmna, Legnicy, Piekar Śląskich, Płocka, Skarżyska-Kamiennej, Świętochłowic, Zabrza i Zgierza – zawarli z PAIiIZ umowy dotyczące współpracy inwestycyjnej. Tym samym poszerzyli oni grono 47 miast, które współpracowały dotychczas z Agencją.  

 

Dobry klimat inwestycyjny to efekt ciężkiej pracy samorządów. Tylko miasta aktywne, które mają kompleksową strategię inwestycyjną mogą walczyć o inwestycje. Systemowe podejście jest niezbędne – mówił wiceszef PAIiIZ Michał Dąbrowski. Współpraca z PAIiIZ dla nowego partnera stanowi zobowiązanie w zakresie świadczenia obsługi inwestycyjnej na najwyższym poziomie i według standardów wyznaczonych przez Agencję. Z drugiej strony stwarza możliwość na przyciągnięcie strategicznych inwestorów. Każde miasto jest inne, dlatego staramy się wspierać je, oferując pomoc w przyciąganiu inwestycji na miarę potrzeb naszego partnera – tłumaczył wiceszef PAIiIZ. Według Michała Dąbrowskiego, część miast odniosło już pierwsze sukcesy w zakresie zachęcania inwestorów do ulokowania kapitału na ich terenie, inne dopiero rozpoczynają, budując zespoły ludzi, którzy będą odpowiedzialni za pozyskanie nowych przedsiębiorców. Bez względu na wielkość gminy, poprzez współpracę z Agencją, inwestor trafiający do miasta współpracującego z PAIiIZ, uzyska dostęp do niezbędnych, ujednoliconych informacji, a także profesjonalnego doradztwa.

 

Prezydenci miast, którzy stali się właśnie partnerami PAIiIZ, są świadomi tego, iż mały, lokalny inwestor, ma odmienne oczekiwania niż duży, często z kapitałem zagranicznym. Taki gracz może stać się dla gminy strategicznym partnerem biznesowym. Dzięki współpracy z PAIiIZ chcemy stworzyć z naszego kluczowego terenu inwestycyjnego – dawnego lotniska wojskowego w Legnicy – inwestycyjną ofertę narodową – mówił prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.

 

Znaczna część miast, która rozpoczęła współpracę z Agencją, sąsiaduje ze sobą. Choć na co dzień konkurujemy, to na przyjściu strategicznego inwestora do sąsiedniego miasta wszyscy możemy zyskać – zaznaczył wiceprezydent Piekar Śląskich Krzysztof Turzański. Liczymy, że dzięki PAIiIZ duzi inwestorzy nie będą omijać mniejszych gmin – dodał.

 

Projekt współpracy PAIiIZ z jednostkami samorządu terytorialnego działa od 2009 r. Obecnie zawarto już 55 umów z miastami. Partnerem PAIiIZ jest także Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Współpraca opiera się na szkoleniu i doradzaniu urzędnikom, jak tworzyć i promować oferty inwestycyjne, zarządzać bazami danych i wykazami terenów greenfield czy działkami poindustrialnymi tzw. brownfield.

 

Tagi: PAIiIZ
Napisz pierwszy komentarz
mantra