Assa Abloy

EKO Rośnie Silesia Business Park

Silesia Business Park - wizualizacje
Silesia Business Park - wizualizacje
25 lutego br. miało miejsce oficjalne otwarcie budynku B kompleksu Silesia Business Park. Wydarzenie to połączono z uroczystością wmurowania kamienia węgielnego pod budowę biurowca C.

25 lutego br. miało miejsce oficjalne otwarcie budynku B kompleksu Silesia Business Park realizowanego przez Skanska Property Poland w Katowicach. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Bogumił Sobula – wiceprezydent Miasta Katowice, przedstawiciele Skanska Property Poland, Skanska SA – generalnego wykonawcy budynku oraz firmy Capgemini – głównego najemcy budynku B. Oficjalne otwarcie obiektu połączono z uroczystością wmurowania kamienia węgielnego pod budowę biurowca C.

 

Katowicki kompleks docelowo złożony będzie z czterech, bliźniaczych budynków biurowych. Każdy z nich zaoferuje 12 000 mkw. powierzchni biurowej. Budowa biurowca B trwała 18 miesięcy, z kolei trzeci obiekt ma zostać oddany do użytku w IV kw. 2016 r.

 

Silesia Business Park jest dowodem na pozytywną zmianę, jaką przechodzą Katowice, z poprzemysłowego miasta w jedno z najszybciej rozwijających się centrów biznesowych w Polsce. Sukces naszego projektu jest najlepszym przykładem na to, że miasto stało się nowoczesnym i tętniącym życiem centrum kulturalno-biznesowym, przyciągającym nowoczesne firmy i międzynarodowych inwestorów – mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

 

Jeszcze kilka lat temu ten rejon miasta wyglądał zupełnie inaczej. Teraz widać efekty decyzji biznesowych inwestora i konsekwentnej polityki proinwestycyjnej miasta. To jednak nie tylko infrastruktura, to także nowe miejsca pracy dla kilku tysięcy młodych, wykwalifikowanych specjalistów, którzy wybierają Katowice jako miejsce do życia. Znajdują tu nie tylko pracę, ale także dobre warunki do mieszkania, założenia rodziny, wychowania dzieci i ciekawego spędzania czasu wolnego – mówi Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic.

 

Budynek A kompleksu Silesia Business Park jest prawie w całości wynajęty, a jego głównym najemcą jest firma PWC. Z kolei w biurowcu B powierzchnię wynajęła firma Capgemini, która w tym roku obchodzi dwudziestolecie działalności w kraju. Uruchomienie biura w Silesia Business Park daje nam możliwość zrealizowania ambitnych planów rozwoju centrum i zapewnia naszemu zespołowi najwyższy komfort pracy. Aktualnie w Katowicach zatrudniamy już ponad 1500 osób i jesteśmy jednym z największym pracodawców z sektora nowoczesnych usług w regionie. Ekspansja katowickiego Capgemini świetnie wpisuje się w dynamiczną ewolucję miasta, które z roku na rok zwiększa swoją atrakcyjność biznesową –  mówi Marcin Nowak, Delivery Centre Director, Infrastructure Services Eastern Europe, Capgemini.

 

Silesia Business Park powstaje przy ul. Chorzowskiej w Katowicach. Każdy budynek kompleksu uzyska certyfikację w systemie LEED na poziomie Gold. Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada pracownia medusa group. Generalnym wykonawcą budynku jest Skanska SA. Z kolei komercjalizacja powierzona została Skanska Property Poland.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz