GTV Lighting logoAluprof S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoPodium Investment logoRIS Kotes logoCity Space logoKwiaty dla biura logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoForbo Flooring Systems Polska logoVantage Development S.A. logoSpectra Development logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoAgrobex Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoTétris Poland logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoCOTEX Office Centre logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoTorus logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoBusiness House logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTER-BUD logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoUNIMOR Development S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Mostostal Warszawa wybuduje kolejne budynki kompleksu Cross Point w Łodzi

Cross Point, źródło: www.mostostal.waw.pl
Cross Point, źródło: www.mostostal.waw.pl
Kompleks biurowy Cross Point, znajdujący się przy zbiegu ul. Milionowej i al. Rydza Śmigłego na łódzkim Widzewie, wzbogaci się o dwa kolejne budynki. Za ich realizację odpowiedzialna będzie firma Mostostal Warszawa.

Kompleks biurowy Cross Point, znajdujący się przy zbiegu ul. Milionowej i al. Rydza Śmigłego na łódzkim Widzewie, wzbogaci się o dwa kolejne budynki: B i D. Za ich realizację odpowiedzialna będzie firma Mostostal Warszawa, która wykona prace konstrukcyjne, instalacyjne, oraz wykończeniowe wraz z zagospodarowaniem terenów zewnętrznych. Nowe 6-kondygnacyjne obiekty kompleksu powstałego na terenach dawnego zakładu odzieżowego im. A. Próchnika będą nawiązywać architekturą do wybudowanych już budynków. Pierwszy (biurowiec B) o wartości niemal 34 mln zł brutto zostanie zrealizowany w okresie 18 miesięcy. Z kolei drugi (obiekt D), którego wartość wynosi 14 mln zł brutto, powstanie w ciągu 13 miesięcy.

Rozpoczynamy ten rok pomyślnie. To już kolejne umowy, które Oddział Centralny zawarł w tym kwartale. Nawiązaliśmy współpracę z Cross Point Sp. z o.o. i Cross Point B Sp. z o.o. w Łodzi. Dla naszych klientów wybudujemy dwa nowe biurowce klasy A o łącznej powierzchni użytkowej prawie 8500 mkw. Powracamy do Łodzi po dwuletniej nieobecności i jestem przekonany, że pozyskane obecnie kontrakty przyczynią się do rozwoju naszej działalności w województwie łódzkim, na czym nam bardzo zależy – powiedział Artur Soczewica, dyrektor Oddziału Centralnego Mostostal Warszawa.

Mamy na miejscu doświadczony i zgrany zespół, który w przeszłości z powodzeniem zrealizował kilka inwestycji na terenie województwa łódzkiego dlatego z optymizmem patrzymy w przyszłość – dodał Arkadiusz Biniek, dyrektor kontraktu.

Budynek B, obok powierzchni biurowych, będzie także posiadał przestrzeń usługowo-handlową. Pomieszczenia komercyjna i lokale użytkowe znajdą się na parterze. W obiekcie powstanie również garaż na poziomie -1 na 86 miejsc postojowych oraz pomieszczenia techniczne, szatnie i sanitariaty. W części nadziemnej przestrzeń użytkowa zajmie 7168 mkw. Z kolei budynek D zostanie postawiony na słupach. Pod biurowcem znajdzie się 60 miejsc parkingowych. Poza samą budową obiektu, zakres prac wykonanych przez firmę Mostostal Warszawa obejmie również przebudowę istniejącego układu komunikacyjnego oraz infrastrukturę techniczną. Powierzchnia użytkowa przestrzeni biurowej wyniesie 2525 mkw.
 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra