Vastint Poland Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoKwiaty dla biura logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoTétris Poland logoFYI Commercial Consulting logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoSchüco International Polska logoCity Office logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoEcho Investment logoUNIMOR Development S.A. logoGłówka Pracuje logoGTV Lighting logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoAluprof S.A. logoOlivia Business Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoBusiness House logoOmnitech Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoAgrobex Sp. z o.o. logoArchicom logoCity Space logoSpectra Development logoCOTEX Office Centre logoGhelamco Poland logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoTorus logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoCHB14 logoLobos Nieruchomości logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Kolejny zielony adres stolicy

Biurowiec Postępu 14 w Warszawie
Budynek biurowy Postępu 14 w Warszawie otrzymał certyfikat ekologiczny BREEAM Final na poziomie Excellent.
Twórcy biurowca Postępu 14 pomyśleli o ekologii od samego początku, biorąc pod uwagę zarówno proces budowy, jak i funkcjonowanie ukończonego obiektu. Dziś budynek może pochwalić się certyfikatem ekologicznym BREEAM Final na poziomie Excellent.

Biurowiec Postępu 14 zrealizowany przez międzynarodową firmę deweloperską HB Reavis może pochwalić się certyfikatem ekologicznym BREEAM Final na poziomie Excellent. Zastosowano w nim wiele rozwiązań, które wpływają na oszczędność surowców oraz komfort i zdrowie pracowników. Wśród nich można wymienić chociażby wykorzystanie deszczówki w systemie klimatyzacji, windy odzyskujące energię podczas hamowania czy ograniczające zużycie energii o połowę żarówki LED we wnętrzu budynku. Biurowiec Postępu 14 jest też w dużej części zasilany energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Prąd ten produkowany jest na farmach wiatrowych w północno-zachodniej Polsce. 

Zielone biurowce to nie przejściowa moda czy marketingowy chwyt. To rozwiązania mające realny wpływ na komfort i zdrowie ludzi spędzających w nich kilka godzin dziennie, a także na zrównoważony rozwój miast. Postępu 14 to nasza druga inwestycja w Warszawie, która otrzymała świadectwo BREEAM Final Excellent, po Gdański Business Center na Muranowie. Jesteśmy dumni, bo na polskim rynku nadal stosunkowo niewiele jest inwestycji mogących pochwalić się certyfikatem na tak wysokim poziomie – mówi Stanislav Frnka, prezes zarządu HB Reavis Poland.

Certyfikacja BREEAM (BRE Environmental Assessment Method) jest jedną z najpopularniejszych metod weryfikacji jakości budynków w Europie. Oceniany obiekt poddawany jest szczegółowej analizie w 10 kategoriach obejmujących: zarządzanie, zdrowie i samopoczucie użytkowników, zużycie wody, energii świetlnej i dwutlenku węgla, transport, użyte materiały, gospodarka odpadami, ekologia i zagospodarowanie terenów zielonych, zanieczyszczenia oraz innowacyjność.

Biurowiec Postępu 14 oferuje ponad 34 500 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Dotychczas na jej wynajem zdecydowały się m.in. takie firmy jak: AstraZeneca, Samsung czy Ikano Bank. Za przeprowadzenie procesu certyfikacji dla budynku odpowiadali specjaliści z firmy Grontmij.

 

Napisz pierwszy komentarz
mantra