INTER-MAR Stanisław Marzec logoLC Corp S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoTorus logoPartner Capital Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCity Space logoUNIMOR Development S.A. logoPRO-INVEST S.A. logoKwiaty dla biura logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoINTERBIURO logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoAluprof S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBusiness House logoCHB14 logoDorbud S.A. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoLobos Nieruchomości logoEcho Investment logoSchüco International Polska logoKart Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoNowy Styl Group logoSpectra Development logoOmnitech Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoArchicom logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoFYI Commercial Consulting logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

EKO Kolejny zielony adres stolicy

Biurowiec Postępu 14 w Warszawie
Budynek biurowy Postępu 14 w Warszawie otrzymał certyfikat ekologiczny BREEAM Final na poziomie Excellent.
Twórcy biurowca Postępu 14 pomyśleli o ekologii od samego początku, biorąc pod uwagę zarówno proces budowy, jak i funkcjonowanie ukończonego obiektu. Dziś budynek może pochwalić się certyfikatem ekologicznym BREEAM Final na poziomie Excellent.

Biurowiec Postępu 14 zrealizowany przez międzynarodową firmę deweloperską HB Reavis może pochwalić się certyfikatem ekologicznym BREEAM Final na poziomie Excellent. Zastosowano w nim wiele rozwiązań, które wpływają na oszczędność surowców oraz komfort i zdrowie pracowników. Wśród nich można wymienić chociażby wykorzystanie deszczówki w systemie klimatyzacji, windy odzyskujące energię podczas hamowania czy ograniczające zużycie energii o połowę żarówki LED we wnętrzu budynku. Biurowiec Postępu 14 jest też w dużej części zasilany energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Prąd ten produkowany jest na farmach wiatrowych w północno-zachodniej Polsce. 

Zielone biurowce to nie przejściowa moda czy marketingowy chwyt. To rozwiązania mające realny wpływ na komfort i zdrowie ludzi spędzających w nich kilka godzin dziennie, a także na zrównoważony rozwój miast. Postępu 14 to nasza druga inwestycja w Warszawie, która otrzymała świadectwo BREEAM Final Excellent, po Gdański Business Center na Muranowie. Jesteśmy dumni, bo na polskim rynku nadal stosunkowo niewiele jest inwestycji mogących pochwalić się certyfikatem na tak wysokim poziomie – mówi Stanislav Frnka, prezes zarządu HB Reavis Poland.

Certyfikacja BREEAM (BRE Environmental Assessment Method) jest jedną z najpopularniejszych metod weryfikacji jakości budynków w Europie. Oceniany obiekt poddawany jest szczegółowej analizie w 10 kategoriach obejmujących: zarządzanie, zdrowie i samopoczucie użytkowników, zużycie wody, energii świetlnej i dwutlenku węgla, transport, użyte materiały, gospodarka odpadami, ekologia i zagospodarowanie terenów zielonych, zanieczyszczenia oraz innowacyjność.

Biurowiec Postępu 14 oferuje ponad 34 500 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Dotychczas na jej wynajem zdecydowały się m.in. takie firmy jak: AstraZeneca, Samsung czy Ikano Bank. Za przeprowadzenie procesu certyfikacji dla budynku odpowiadali specjaliści z firmy Grontmij.

 

Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra