Art-Deweloper Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoOlivia Business Centre logoBusiness House logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoINTERBIURO logoUNIMOR Development S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoGTV Lighting logoHAVRE Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTétris Poland logoARTSERVIS sp. z o.o. logoINTER-BUD logoCity Space logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoPodium Investment logoDEVCO Sp. z.o.o. logoRIS Kotes logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoForbo Flooring Systems Polska logoKwiaty dla biura logoKart Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logoTorus logoAluprof S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

EKO Kolejny zielony adres stolicy

Biurowiec Postępu 14 w Warszawie
Budynek biurowy Postępu 14 w Warszawie otrzymał certyfikat ekologiczny BREEAM Final na poziomie Excellent.
Twórcy biurowca Postępu 14 pomyśleli o ekologii od samego początku, biorąc pod uwagę zarówno proces budowy, jak i funkcjonowanie ukończonego obiektu. Dziś budynek może pochwalić się certyfikatem ekologicznym BREEAM Final na poziomie Excellent.

Biurowiec Postępu 14 zrealizowany przez międzynarodową firmę deweloperską HB Reavis może pochwalić się certyfikatem ekologicznym BREEAM Final na poziomie Excellent. Zastosowano w nim wiele rozwiązań, które wpływają na oszczędność surowców oraz komfort i zdrowie pracowników. Wśród nich można wymienić chociażby wykorzystanie deszczówki w systemie klimatyzacji, windy odzyskujące energię podczas hamowania czy ograniczające zużycie energii o połowę żarówki LED we wnętrzu budynku. Biurowiec Postępu 14 jest też w dużej części zasilany energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Prąd ten produkowany jest na farmach wiatrowych w północno-zachodniej Polsce. 

Zielone biurowce to nie przejściowa moda czy marketingowy chwyt. To rozwiązania mające realny wpływ na komfort i zdrowie ludzi spędzających w nich kilka godzin dziennie, a także na zrównoważony rozwój miast. Postępu 14 to nasza druga inwestycja w Warszawie, która otrzymała świadectwo BREEAM Final Excellent, po Gdański Business Center na Muranowie. Jesteśmy dumni, bo na polskim rynku nadal stosunkowo niewiele jest inwestycji mogących pochwalić się certyfikatem na tak wysokim poziomie – mówi Stanislav Frnka, prezes zarządu HB Reavis Poland.

Certyfikacja BREEAM (BRE Environmental Assessment Method) jest jedną z najpopularniejszych metod weryfikacji jakości budynków w Europie. Oceniany obiekt poddawany jest szczegółowej analizie w 10 kategoriach obejmujących: zarządzanie, zdrowie i samopoczucie użytkowników, zużycie wody, energii świetlnej i dwutlenku węgla, transport, użyte materiały, gospodarka odpadami, ekologia i zagospodarowanie terenów zielonych, zanieczyszczenia oraz innowacyjność.

Biurowiec Postępu 14 oferuje ponad 34 500 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Dotychczas na jej wynajem zdecydowały się m.in. takie firmy jak: AstraZeneca, Samsung czy Ikano Bank. Za przeprowadzenie procesu certyfikacji dla budynku odpowiadali specjaliści z firmy Grontmij.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra