Business House logoKart Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoHexagon logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPartner Capital Group logoCOTEX Office Centre logoBREMA Sp. z.o.o. logoDorbud S.A. logoTorus logoEcho Investment logoDEVCO Sp. z.o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoTriGranit Corporation logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAluprof S.A. logoCHB14 logoALLCON INVESTMENT logoWOMAK HOLDING logoNowy Styl Group logoPorto Office B Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoCity Space logoUNIMOR Development S.A. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoINTERBIURO logoOmnitech Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoArchicom logoLobos Nieruchomości logoFYI Commercial Consulting logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoEcophon Saint-Gobain logoSchüco International Polska logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Kolejny zielony adres stolicy

Biurowiec Postępu 14 w Warszawie
Budynek biurowy Postępu 14 w Warszawie otrzymał certyfikat ekologiczny BREEAM Final na poziomie Excellent.
Twórcy biurowca Postępu 14 pomyśleli o ekologii od samego początku, biorąc pod uwagę zarówno proces budowy, jak i funkcjonowanie ukończonego obiektu. Dziś budynek może pochwalić się certyfikatem ekologicznym BREEAM Final na poziomie Excellent.

Biurowiec Postępu 14 zrealizowany przez międzynarodową firmę deweloperską HB Reavis może pochwalić się certyfikatem ekologicznym BREEAM Final na poziomie Excellent. Zastosowano w nim wiele rozwiązań, które wpływają na oszczędność surowców oraz komfort i zdrowie pracowników. Wśród nich można wymienić chociażby wykorzystanie deszczówki w systemie klimatyzacji, windy odzyskujące energię podczas hamowania czy ograniczające zużycie energii o połowę żarówki LED we wnętrzu budynku. Biurowiec Postępu 14 jest też w dużej części zasilany energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Prąd ten produkowany jest na farmach wiatrowych w północno-zachodniej Polsce. 

Zielone biurowce to nie przejściowa moda czy marketingowy chwyt. To rozwiązania mające realny wpływ na komfort i zdrowie ludzi spędzających w nich kilka godzin dziennie, a także na zrównoważony rozwój miast. Postępu 14 to nasza druga inwestycja w Warszawie, która otrzymała świadectwo BREEAM Final Excellent, po Gdański Business Center na Muranowie. Jesteśmy dumni, bo na polskim rynku nadal stosunkowo niewiele jest inwestycji mogących pochwalić się certyfikatem na tak wysokim poziomie – mówi Stanislav Frnka, prezes zarządu HB Reavis Poland.

Certyfikacja BREEAM (BRE Environmental Assessment Method) jest jedną z najpopularniejszych metod weryfikacji jakości budynków w Europie. Oceniany obiekt poddawany jest szczegółowej analizie w 10 kategoriach obejmujących: zarządzanie, zdrowie i samopoczucie użytkowników, zużycie wody, energii świetlnej i dwutlenku węgla, transport, użyte materiały, gospodarka odpadami, ekologia i zagospodarowanie terenów zielonych, zanieczyszczenia oraz innowacyjność.

Biurowiec Postępu 14 oferuje ponad 34 500 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Dotychczas na jej wynajem zdecydowały się m.in. takie firmy jak: AstraZeneca, Samsung czy Ikano Bank. Za przeprowadzenie procesu certyfikacji dla budynku odpowiadali specjaliści z firmy Grontmij.

 

Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra