Giant

Projekt BMS 2016 już za nami. Pora na podsumowanie wydarzenia!

„Miejsce spotkań, na które czekała branża inteligentnych rozwiązań i automatyki budynkowej” czy „forum pozwalające na konfrontację opinii i poszukiwanie najlepszych rozwiązań” - tak konferencję Projekt BMS 2016 opisywali jej uczestnicy. Zapraszamy na relację z wydarzenia!

Pierwsza, ogólnopolska edycja Projekt BMS 2016 odbyła się w dniach 12-13 października w Hotelu Magellan Spa & Business w Bronisławowie. W wydarzeniu wzięli udział eksperci ze znajomością problematyki efektywności i energooszczędności. W wielkim skrócie wydarzenie można posumować poprzez liczby. Podczas 2-dniowego wydarzenia 16 prelegentów (reprezentantów producentów, dystrybutorów i ekspertów branżowych) zaprezentowało swoje rozwiązania w trakcie 9 prelekcji, 4 wykładów eksperckich. W debacie zabrało głos 5 reprezentantów sektora inteligentnych rozwiązań dla budynków. W strefie wystawienniczej swoje produkty zaprezentowało 14 firm. W wydarzeniu wzięło udział blisko 150 osób.


W trakcie spotkania praktycy reprezentujący sektor rozwiązań w obszarze zarządzania inteligentnymi budynkami i zintegrowanej automatyki budynkowej dyskutowali o nowościach w branży i perspektywach zastosowań systemów na polskim rynku, w tym sposobach na zwiększenie efektywności budynków. Prelegenci przekrojowo omówili nowinki technologiczne w zakresie Smart Building, systemów automatyki budynkowej i technologii zarządzania budynkami. 


Pierwszy dzień konferencji otworzył wykład gościa specjalnego. Był nim Roger Woodward – Vice President and Managing Director EMEA region of Tridium. Prelekcja o tytule Building Automation – A Connected Future, how will you position your Company, wprowadziła uczestników w świat najnowszych trendów w obszarze inteligentnego zarządzania budynkami. Drugi dzień konferencji obfitował w panele eksperckie. Ewa Kosmala - Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego - PLGBC omówiła 10 wtajemniczeń zrównoważonych budynków. Kamil Stolarski – Radca prawny z SMW LEGAL przedstawił specyfikę zielonych zamówień publicznych na BMS w świetle znowelizowanych przepisów ustawy z Prawo zamówień publicznych, a Paweł Kwasnowski z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH omówił metodykę oceny wpływu systemów BMS na efektywność energetyczną budynków w świetle normy PN-EN 15232. W trakcie konferencji, uczestnicy mieli możliwość zabrać głos w debacie pt. „Efektowny czy efektywny? Jak BMS wpływa na energooszczędność budynków?”.  

 

Całość wydarzenia umilił wieczorny bankiet z częścią integracyjną. Uczestnicy spróbowali swoich sił w „Mistrzostwach Piłkarskich” oraz wzięli udział w zawodach Formuły 1 – „Grand Prix o Puchar Projekt BMS 2016”.   

 

Dziękujemy za aktywny udział w konferencji. Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy wszystkim, których wkład przyczynił się do sukcesu Projekt BMS 2016 – Partnerom wydarzania, Patronowi Honorowemu, Partnerom Merytorycznym i Ekspertom, Patronom Medialnym, Uczestnikom konferencji. Dziękujemy za liczne konsultacje i kibicowanie idei stworzenia dorocznego miejsca spotkań reprezentantów sektora rozwiązań zarządzania inteligentnymi budynkami i zintegrowanej automatyki budynkowej – mówi Magdalena Kniszner, prezes zarządu Lockus sp. z o.o. (organizator).

 

 

Już teraz zachęcamy do udziału w Projekt BMS 2017, który odbędzie się jesienią 2017 r. Bieżące informacje o konferencji Projekt BMS znajdują się na stronie: www.projektbms.pl. 

 


0.0
Tagi: Lockus
Napisz pierwszy komentarz