bcb wrzesień 2020

Echo Investment sprzedaje Q22

Biurowiec Q22 w Warszawie.
Echo Investment podpisała z Invesco Real Estate European Fund (IREEF) przedwstępną umowę sprzedaży swojego flagowego projektu, czyli wieżowca Q22 w Warszawie.

W umowie ostatecznej zostanie określona wartość transakcji. Będzie ona obliczona w oparciu o formułę uwzględniającą aktualny na dzień sprzedaży poziom wynajmu i stopę kapitalizacji w wysokości 5,35 proc. 

 

Wieżowiec Q22 to nasz najwyższy, najbardziej zaawansowany technologicznie i najbardziej prestiżowy projekt. Cieszymy się, że trafia w dobre ręce. Transakcja z Invesco Real Estate jest zgodna z naszą nową strategią rentownego wzrostu, która zakłada skupienie się na działalności czysto deweloperskiej, dostarczaniu na rynek budynków wysokiej jakości i ich sprzedaży w krótkim czasie po wybudowaniu i wynajęciu – powiedział Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

 

Budowa biurowca Q22 zakończyła się w lipcu 2016 r. Wśród najemców obiektu są takie firmy jak: Deloitte, Allegro, Linklaters, William Demant, Savills, Vestor DM, Citi Handlowy czy White and Case. Swoje biura otworzą tu również Griffin Real Estate, Echo Polska Properties i Echo Investment. Poziom wynajmu budynku przekracza obecnie 80 proc., a do końca roku osiągnie 90 proc.

 

Jesteśmy zadowoleni, że powiększamy naszą środkowoeuropejską platformę o biurowiec Q22, cieszący się tak dużą rozpoznawalnością i bardzo wysoką jakością. Z powodu olbrzymiego doświadczenia i osiągnięć Invesco Real Estate w Europie Środkowej, mamy dostęp do tak unikalnych okazji inwestycyjnych, co zyskuje na znaczeniu w czasach, kiedy brakuje porównywalnych możliwości rynkowych. Imponująca lista najemców dowodzi, że Q22 jest jednym z najlepiej postrzeganych budynków w centrum Warszawy. To duma, być jego nowym właścicielem – powiedział Tomas Picha, Senior Director, CEE Transactions, Invesco Real Estate.


Biurowiec Q22 jest zdobywcą nagrody Prime Property Prize 2016 w kategoriach „Architektura” i „Inwestycja Roku” oraz tytułu Best Office Project przyznanego w konkursie EuropaProperty Awards. Q22 to 155-metrowy obiekt zlokalizowany w centrum Warszawy oferujący 53 000 mkw. powierzchni biurowej. Bryłę tego biurowca zaprojektowali architekci z pracowni Kuryłowicz & Associates. 


Q22 to projekt wyjątkowy również pod względem procesu inwestycyjnego, dlatego od początku wzbudzał bardzo duże zainteresowanie inwestorów. Transakcja potwierdza wysoką jakość tej inwestycji, ale świadczy także o olbrzymim potencjale warszawskiego i polskiego rynku nieruchomości komercyjnych. Po sprzedaży całego portfela pracujących nieruchomości do Redefine Properties, dla Echo Investment to kolejny argument za słusznością strategii szybkiej rotacji kapitału i skupienia się na działalności deweloperskiej – mówi Michał Obara, dyrektor inwestycyjny Echo Investment.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz