Nowy Styl Group logoGTV Lighting logoGłówka Pracuje logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoTétris Poland logoGhelamco Poland logoFYI Commercial Consulting logoKwiaty dla biura logoSchüco International Polska logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoVastint Poland Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoArchicom logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoEcho Investment logoHAVRE Sp. z o.o. logoSpectra Development logoPorto Office B Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoCity Office logoOnyx Business Point logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoCOTEX Office Centre logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoBusiness House logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoCity Space logoOmnitech Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoCHB14 logoINTERBIURO logoTorus logoAluprof S.A. logoLC Corp S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Echo Investment sprzedaje Q22

Biurowiec Q22 w Warszawie.
Echo Investment podpisała z Invesco Real Estate European Fund (IREEF) przedwstępną umowę sprzedaży swojego flagowego projektu, czyli wieżowca Q22 w Warszawie.

W umowie ostatecznej zostanie określona wartość transakcji. Będzie ona obliczona w oparciu o formułę uwzględniającą aktualny na dzień sprzedaży poziom wynajmu i stopę kapitalizacji w wysokości 5,35 proc. 

 

Wieżowiec Q22 to nasz najwyższy, najbardziej zaawansowany technologicznie i najbardziej prestiżowy projekt. Cieszymy się, że trafia w dobre ręce. Transakcja z Invesco Real Estate jest zgodna z naszą nową strategią rentownego wzrostu, która zakłada skupienie się na działalności czysto deweloperskiej, dostarczaniu na rynek budynków wysokiej jakości i ich sprzedaży w krótkim czasie po wybudowaniu i wynajęciu – powiedział Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

 

Budowa biurowca Q22 zakończyła się w lipcu 2016 r. Wśród najemców obiektu są takie firmy jak: Deloitte, Allegro, Linklaters, William Demant, Savills, Vestor DM, Citi Handlowy czy White and Case. Swoje biura otworzą tu również Griffin Real Estate, Echo Polska Properties i Echo Investment. Poziom wynajmu budynku przekracza obecnie 80 proc., a do końca roku osiągnie 90 proc.

 

Jesteśmy zadowoleni, że powiększamy naszą środkowoeuropejską platformę o biurowiec Q22, cieszący się tak dużą rozpoznawalnością i bardzo wysoką jakością. Z powodu olbrzymiego doświadczenia i osiągnięć Invesco Real Estate w Europie Środkowej, mamy dostęp do tak unikalnych okazji inwestycyjnych, co zyskuje na znaczeniu w czasach, kiedy brakuje porównywalnych możliwości rynkowych. Imponująca lista najemców dowodzi, że Q22 jest jednym z najlepiej postrzeganych budynków w centrum Warszawy. To duma, być jego nowym właścicielem – powiedział Tomas Picha, Senior Director, CEE Transactions, Invesco Real Estate.


Biurowiec Q22 jest zdobywcą nagrody Prime Property Prize 2016 w kategoriach „Architektura” i „Inwestycja Roku” oraz tytułu Best Office Project przyznanego w konkursie EuropaProperty Awards. Q22 to 155-metrowy obiekt zlokalizowany w centrum Warszawy oferujący 53 000 mkw. powierzchni biurowej. Bryłę tego biurowca zaprojektowali architekci z pracowni Kuryłowicz & Associates. 


Q22 to projekt wyjątkowy również pod względem procesu inwestycyjnego, dlatego od początku wzbudzał bardzo duże zainteresowanie inwestorów. Transakcja potwierdza wysoką jakość tej inwestycji, ale świadczy także o olbrzymim potencjale warszawskiego i polskiego rynku nieruchomości komercyjnych. Po sprzedaży całego portfela pracujących nieruchomości do Redefine Properties, dla Echo Investment to kolejny argument za słusznością strategii szybkiej rotacji kapitału i skupienia się na działalności deweloperskiej – mówi Michał Obara, dyrektor inwestycyjny Echo Investment.

 

Napisz pierwszy komentarz
mantra