Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Biurowiec otulany szkłem

Trzeci etap wielofunkcyjnego kompleksu Alchemia w Gdańsku pokrywa się szklaną elewacją (fot. mat. prasowe)
Argon to trzeci etap wielofunkcyjnego kompleksu Alchemia w Gdańsku. Obecnie biurowiec pokrywany jest szklaną elewacją. Szklenie potrwa do końca stycznia przyszłego roku, a oddanie całego budynku do użytku zaplanowane jest na III kw. 2017 r.

Trwają intensywne prace nad elewacją budynku Argon - do pokrycia szkłem jest łącznie blisko 15 000 mkw. powierzchni. Poziom zaawansowania prac przekroczył już 50 proc. i na ten moment wyprzedzamy nawet harmonogram, co daje nam bufor na najbliższe, zimowe miesiące. Pełne zaszklenie i uzyskanie szczelności planujemy na drugą połowę stycznia, a wykończenia elewacji potrwają do końca marca - komentuje Marcin Frozyna, dyrektor ds. inwestycji w firmie Torus, będącej deweloperem Alchemii.  

 

Argon czyli trzeci etap Alchemii znajduje się przy skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej z ul. Kołobrzeską. Ze względu na taką lokalizację ważna jest odpowiednia dźwiękoszczelność fasady budynku. Jeszcze przed projektowaniem fasady budynku badana była akustyka lokalizacji inwestycji. Pozwoliło to na dobór odpowiednich parametrów szkła, systemu fasadowego oraz uszczelnienia. W przypadku Alchemii, na każdym etapie prac dokonywana jest też kontrola nadzoru inwestorskiego, co gwarantuje osiągnięcie zakładanego rezultatu – dodaje Marcin Frozyna z firmy Torus. Budynek ma kształt litery H. Na 14 kondygnacjach nadziemnych obiekt oferuje łącznie niemal 39 000 mkw. powierzchni do wynajęcia (GLA). 

 

Fasada biurowca Argon spełnia obowiązujące przepisy dot. termoizolacji, a także wymagania wynikające z certyfikacji budynku w systemie LEED (obiekt jest precertyfikowany na najwyższym poziomie – Platinum).


Dla I i II etapu Alchemii charakterystyczne są ażurowe pasy. Ich kolor nawiązuje do pierwiastka - nazwy wieży biurowej, kolejno Aurum, Platinum, Ferrum i Titanium. Z kolei w przypadku Argonu imitować będą one pasy szkła strukturalnego pozbawione zewnętrznych elementów. Podobnie zaszklona będzie charakterystyczna dla tego etapu „latarnia”, czyli narożnik budynku pozbawiony szprosów i innych elementów metalowych. Dodatkowo zostanie on podświetlony od wewnątrz ledowymi listwami. Na wysokości 1 i 2 piętra zastosowane zostaną specjalne profile, których kolor i forma będzie nawiązywać do cegieł stosowanych na elewacji części wspólnych wcześniejszych etapów kompleksu.

 


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz
mantra