Assa Abloy

Biegiem na szczyt biurowca

Bieg Na Szczyt Rondo 1
Już po raz siódmy w budynku Rondo 1 odbędzie się bieg na szczyt biurowca. Choć do samego wydarzenia pozostało jeszcze trochę czasu, to jednak już w styczniu ruszy rejestracja internetowa do startu w Biegu Na Szczyt Rondo 1.

Bieg Na Szczyt Rondo 1 to rywalizacja w bieganiu po schodach, w której udział biorą zarówno zawodowi sportowcy, jak i amatorzy. Meta biegu znajduje się na 37. piętrze warszawskiego biurowca Rondo 1.

 

Cieszymy się, że 11 marca 2017 możemy ponownie zaprosić do Rondo 1. Nie zmienia się również główny cel zawodów, którym jest pomoc dzieciom ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Cały dochód z opłat startowych zawodników zostanie przekazany właśnie na ten cel. Do tej pory udało nam się zebrać blisko 150 tysięcy złotych – mówi Marek Jakubiak, Head of Real Estate, Central & Eastern Europe w Deutsche Asset Management.

 

Chociaż Bieg Na Szczyt Rondo 1 odbędzie się w marcu 2017 r. to internetowa rejestracja uczestników rozpocznie się już w styczniu. Na liście startowej znajdzie się miejsce dla 500 osób. Opłata startowa wyniesie 40 złotych.

 

Po więcej informacji zapraszamy w najbliższych tygodniach na nasz profil facebookowy „Bieg na Szczyt Rondo 1”. Aktualnie trwają prace nad zupełnie nową odsłoną strony internetowej www.biegnaszczyt.pl. Gdy zostanie uruchomiona, zawodnicy znajdą na niej wszelkie niezbędne informacje, a także liczne materiały filmowe i zdjęciowe z ubiegłych lat – zapowiada Piotr Jakóbik, rzecznik prasowy zawodów.

 

Bieg Na Szczyt Rondo 1 organizowany jest od 2011 roku. Ostatnia edycja imprezy miała rangę Mistrzostw Europy w Bieganiu po Schodach, przyznaną przez Towerrunning World Association. Mistrzem Starego Kontynentu został Niemiec, Christian Riedl, który wyprzedził polskiego specjalistę w tej dyscyplinie, Piotra Łobodzińskiego. Wśród kobiet triumfowała Polka, Anna Ficner.

 

Bieg Na Szczyt Rondo 1 w liczbach:

 

  • Całkowita wysokość budynku: 192 m
  • Liczba pięter do pokonania: 38
  • Przewyższenie: 142 m
  • Liczba schodów do pokonania: 836
  • Liczba schodów na jednym półpiętrze: 11
  • Liczba nawrotów: 76

 


0.0
Tagi: Rondo 1
Napisz pierwszy komentarz