Giant

Bezpłatne powierzchnie biurowe dla firm z Ukrainy i inne formy pomocy oferowane przez sektor nieruchomości biurowych w czasie wojny

|
Biurowce oferują azyl i organizują zbiórki oraz udostępniają bezpłatna przestrzeń do pracy dla firm z Ukrainy.
Biurowce oferują azyl i organizują zbiórki oraz udostępniają bezpłatna przestrzeń do pracy dla firm z Ukrainy.
Od początku marca ukraińskie małe i średnie firmy mogą prowadzić działalność z terytorium naszego kraju. Pomoc – zarówno logistyczną, jak i doradczą – zaoferowała m.in. PAIH.

Wielu Ukraińców i Ukrainek uciekających przed trwającą na terytorium ich kraju wojną szuka bezpiecznego azylu w Polsce. W pomoc uchodźcom zza wschodniej granicy angażują się już zarówno sami obywatele, jak i organizacje rządowe oraz fundacje. Do tego grona licznie dołączają także firmy, a teraz także biurowce, oferując m.in. przestrzeń do pracy dla przedsiębiorstw z Ukrainy.

To bardzo istotne, aby wesprzeć ukraińskich przedsiębiorców w podtrzymywaniu funkcjonowania ich biznesów. Wierzymy, że w ten sposób pomożemy im ograniczyć straty spowodowane rosyjską agresją na ich kraj. Silniejszy biznes ukraiński będzie jednym z fundamentów odbudowy tamtejszej gospodarki – podkreślił Piotr Nowak, Minister Rozwoju i Technologii.

 

Biura w Warszawie przyjmą ukraińskie firmy

Bezpłatną przestrzeń biurową zaoferowała m.in. Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Biura wyposażone w niezbędną do pracy infrastrukturę, przeznaczone dla firm z Ukrainy, położone są w Warszawie przy ul. Bagatela 12. Program PAIH ma działać przez najbliższe trzy miesiące. Przewidziano jednak możliwość przedłużenia akcji w zależności od rozwoju sytuacji za wschodnią granicą. Pierwsze ukraińskie firmy będą mogły zacząć działać w udostępnionej przestrzeni biurowej „Coworking Ukraina” już od poniedziałku 7 marca. Obecnie biura są przygotowywane do ich przyjęcia.

Co ważne, wszyscy zainteresowani przedsiębiorcy otrzymają bezpłatne wsparcie w zakresie m.in. znalezienia odpowiedniego lokalu, możliwości skorzystania z dostępnych form pomocy publicznej oraz warunków prowadzenia działalności w naszym kraju.

Rozumiemy, jak ważne jest utrzymanie ciągłości pracy ukraińskich firm pomimo trwającego konfliktu zbrojnego. Pozwoli to na odbudowę gospodarki naszych sąsiadów po kryzysie. Dlatego w trybie pilnym uruchomiliśmy przestrzeń, która umożliwi im komfortowe funkcjonowanie w Polsce. Jako PAIH wesprzemy ukraińskie firmy, które zwrócą się do nas z prośbą o pomoc – zadeklarował Krzysztof Drynda, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

 

Biurowce oferują azyl i organizują zbiórki

Biurowce na terenie Polski staną się jednak nie tylko miejscem pracy ukraińskich firm, ale także schronieniem dla uchodźców. Taką inicjatywą może pochwalić się np. powiat chrzanowski. Jak donosi portal przelom.pl, jeden z tamtejszych biurowców jest przystosowywany do przyjęcia uchodźców. Jerzy Kasprzyk, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Chrzanowie podkreślił, że wszystkie pozwolenia na pracę będą traktowane priorytetowo.

Podobną formą pomocy dla uchodźców może poszczycić się gdański kompleks biurowy Olivia Business Centre, który wraz z Gdańskim Centrum Wolontariatu udostępni pokoje przeznaczone do komfortowej opieki nad dziećmi. Będą z nich mogły skorzystać rodziny oczekujące na dopełnienie koniecznych formalności. Dodatkowo gdańskie centrum biznesowe, w porozumieniu z Polskim Czerwonym Krzyżem, zaangażowało się w zbiórkę środków higieny osobistej, żywności oraz środków i artykułów medycznych, a nawet telefonów komórkowych. Potrzebne artykuły mieszkańcy Trójmiasta mogą codziennie przynosić do biurowca Olivia Prime B. Zebrane przedmioty mają być następnie przekazywane bezpośrednio do magazynu PCK, skąd będą dystrybuowane wśród potrzebujących uchodźców.


0.0
Napisz pierwszy komentarz