Assa Abloy

Trzeci etap Alchemii przyciąga najemców

Wizualizacja III etapu kompleksu biurowego Alchemia w Gdańsku
Niemal 5000 mkw. w biurowcu Argon wynajął polski oddział Lufthansa Systems. Firma swoją siedzibę przeniesie z innego obiektu w mieście. Przeprowadzka ma zapewnić jej możliwość dalszej ekspansji w środowisku pracy o wysokim standardzie.

Lufthansa Systems ma siedzibę we Frankfurcie nad Menem (Raunheim) i zajmuje się obsługą ponad 300 klientów z branży lotniczej. Na polskim rynku firma obecna jest od 1998 r. i w Gdańsku zatrudnia obecnie ponad 550 specjalistów (głównie z branży IT i aeronautycznej). Lufthansa Systems Poland jest też dostawcą oprogramowania dla podmiotów sektora finansowego oraz logistycznego. Dalsze plany rozwojowe oraz potrzeba zapewnienia wysokich wymagań funkcjonalnych i technicznych spowodowały przeniesienie siedziby firmy do kompleksu Alchemia w Gdańsku. W negocjacjach Lufthansa Systems Poland reprezentowała była przez firmę CBRE.

 

Zmiana siedziby w Polsce to kolejny ważny etap w rozwoju naszej firmy charakteryzujący się jej dynamicznym wzrostem oraz pojawieniem się nowych zaawansowanych usług i kompetencji biznesowych. Chcemy zapewnić naszym specjalistom jak największy komfort pracy oraz optymalne warunki do rozwoju. Nowe biuro w kompleksie Alchemia pozwoli nam na stworzenie nowoczesnej, zróżnicowanej oraz inspirującej przestrzeni do pracy. Zależy nam także na usprawnieniu procesów komunikacji oraz dzielenia  się wiedzą – na miejscu w Gdańsku, ale również w ramach światowej sieci współpracujących ze sobą jednostek – mówi dr Ireneusz Zalewski, Prezes Zarządu Lufthansa Systems Poland.

 

Argon to trzeci etap wielofunkcyjnego kompleksu Alchemia w Gdańsku. Znajduje się on u zbiegu al. Grunwaldzkiej (głównej arterii Trójmiasta) z ul. Kołobrzeską. Obiekt posiada 14 kondygnacji nadziemnych i kształt litery H. Jego łączna powierzchnia do wynajęcia wynosi niemal 39 000 mkw.

Argon wyróżniać będzie się pieszym pasażem handlowo-usługowym z elementami małej architektury oraz charakterystyczną „latarnią” tj. efektownie podświetlonym narożnikiem budynku, który pozbawiony jest szprosów i innych elementów metalowych. 

Oddanie do użytku budynku Argon planowane jest na wrzesień 2017 r. Jednym z pierwszych najemców budynku, który wprowadzi się do swoich biur w tym właśnie miesiącu będzie właśnie Lufthansa Systems Poland.

 


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz