Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Ostatni etap budowy biurowca dla pokolenia „Y”

Neopark
Neopark
Prace budowlane w ramach przygotowania pierwszego obiektu inwestycji biurowej NEOPARK są już w ostatniej fazie realizacji.

Projekt powstaje pod szyldem spółki Yareal Polska, należącej do Yareal International N.V. Zgodnie z założeniem inwestora, kompleks powstaje według modelu opracowanego w oparciu o oczekiwania i wymagania osób reprezentujących pokolenie „Y”, czyli tzw. Millenialsów. Z myślą o tej grupie użytkowników architekci z pracowni JEMS stworzyli koncepcję nowoczesnego budynku, który koresponduje z mieszkaniowo-biurowym charakterem południowej części Służewca w Warszawie. Projektanci wykorzystali narożnikową ekspozycję, dzięki czemu udało się wpisać bryłę w specyfikę okolicznej zabudowy.

 

Spółka Yareal Polska ulokowała inwestycję u zbiegu ulic Cybernetyki i Wynalazek. Na sąsiadującą z budynkiem infrastrukturę składają się zarówno biurowce, osiedla mieszkaniowe, jak i hotele, restauracje, szkoły oraz inne placówki publiczne i punkty handlowo-usługowe.

 

Zarówno w samym budynku NEOPARK, jak i wokół niego można znaleźć to, czego potrzebują pracownicy biur, a w szczególności pokolenie Millenialsów, które zaczyna dominować na rynku pracy. Południowy Służewiec to ceniona dzielnica biznesowo-mieszkaniowa, stale rozwijająca się z korzyścią zarówno dla mieszkańców jak i najemców biur. Znane, duże firmy decydują się na relokację w obrębie Służewca, wciąż przybywają też kolejne, wybierające ten rejon z powodu znakomitej jakości powierzchni biurowej, atrakcyjnych czynszów i bliskości partnerów biznesowych – dodaje Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

Prace przebiegają zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. W związku z tym biurowiec otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent”. Warto zwrócić uwagę, że do zasilania całego kompleksu będą służyły wyłącznie odnawialne źródła energii. W ramach pierwszego etapu NEOPARK do użytkowania zostanie oddanych ok. 12 tys. mkw. powierzchni. Budynek będzie gotowy wiosną bieżącego roku. Oddanie do użytkowania drugiego obiektu zaplanowano na III kw. 2018 r. Łącznie w ramach inwestycji na warszawski rynek deweloper dostarczy ok. 24 tys. mkw. przestrzeni biurowej, usługowej i handlowej. 

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra