Kinnarps 01.06-30.06

EKO W biurowcach światło zgaśnie dla Wisły

Eurocentrum Office Complex
Eurocentrum Office Complex
Grupa Capital Park przyłącza się do akcji „Godziny dla Ziemi”. W tym roku pod hasłem „Godzina dla Wisły” światła zostaną wygaszone w biurowcach Eurocentrum i Royal Wilanów.

Obchody akcji „Godzina dla Ziemi” odbędą się jutro, tj. 25 marca. Tym razem odbędzie się ona pod hasłem „Godzina dla Wisły”. Do wydarzenia przyłączą się projekty biurowe grupy Capital Park Eurocentrum i Royal Wilanów, w których o 20:30 zostaną wygaszone światła.

 

Akcja „Godzina dla Ziemi” polega na wyłączaniu oświetlenia w celu zwracania uwagi na problemy związane ze środowiskiem naturalnym. Wydarzenie organizowane jest od 2007 r. przez WWF. Akcja „Godzina dla Ziemi” ciągle się rozrasta się. W pierwszej edycji uczestniczyło tylko Sydney, a w 2016 r. było w nią zaangażowane już 178 państw. W ubiegłym roku światła zgasły w ponad 12 700 budynkach i instalacjach. 

 

Akcja „Godzina dla Ziemi” ma sprawić, że wzrośnie powszechna świadomość na temat określonego ekologicznego problemu. Sejm ogłosił rok 2017 „Rokiem Rzeki Wisły", dlatego w Polsce hasłem integrującym uczestników wydarzenia jest „Godzina dla Wisły”. WWF chce informować o zagrożeniach dla Wisły jakimi są plany jej regulacji i tworzenie na niej dróg wodnych, których skutkiem będzie destabilizacja ekosystemu rzeki. 

 

Grupa Capital Park angażuje się także w inne ekologiczne inicjatywy, np. w biurowcach Eurocentrum i Royal Wilanów zbierane były elektro-śmieci w ramach akcji „Zrzuć Zbędne Kilowaty". Wśród najemców budynków promowane są również alternatywne środki transportu poprzez aplikację carpoolingową i ułatwienia dla rowerzystów. Royal Wilanów posiada ekologiczny certyfikat BREEAM na poziomie Very Good, a Eurocentrum certyfikat LEED na poziomie Platinum.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz