Kinnarps nowy

Nowy oddział Fujitsu w biurowcu Nowa Fabryczna

Wizualizacja biurowca Nowa Fabryczna
Wizualizacja biurowca Nowa Fabryczna
Fujitsu otworzy nowy oddział w obiekcie Nowa Fabryczna w Łodzi. Firma w biurowcu wynajęła 6200 mkw. powierzchni biurowej.

Transakcja zawarta przez firmy Fujitsu i Skanska odzwierciedla widoczną tendencję na rynku inwestycji biurowych w Łodzi w roku 2016, czyli dynamiczny wzrost popytu na nowoczesne biura. Chcemy pogratulować Fujitsu decyzji rozszerzenia jej działalności na terenie Łodzi oraz wybrania projektu wysokiej jakości i w doskonałej lokalizacji, jakim zdecydowanie jest Nowa Fabryczna — powiedział Marcin Włodarczyk, dyrektor regionalny łódzkiego oddziału firmy Colliers International, który reprezentował w transakcji najemcę.


Firma Fujitsu działała dotychczas w Warszawie i w dwóch innych łódzkich lokalizacjach, w których znajdowało się globalne centrum usług i centrum usług wspólnych dla finansów. Do nowego biura we wrześniu br. przeniesie się centrum usług wspólnych dla finansów Fujitsu. Nowa lokalizacja to atrakcyjne miejsce pracy dla naszego personelu. To wygodne i nowoczesne biuro ma doskonałe połączenia komunikacyjne z obszarami podmiejskimi. Stanowi ono idealne miejsce do pracy zarówno dla obecnych, jak i nowych pracowników, które umocni rozwój Fujitsu w obrębie miasta – powiedziała Żaneta Leduchowska, dyrektor centrum usług wspólnych dla finansów firmy Fujitsu.

 

Biurowiec Nowa Fabryczna znajduje się przy ul. Składowej. Projekt został zrealizowany zgodnie z ideą tworzenia przestrzeni miejskiej, która polega na budowaniu ogólnodostępnych miejsc. Nową Fabryczną wzbogaci m.in. zielone patio, z którego będą mogli korzystać przechodnie oraz nowoczesna infrastruktura rowerowa, w tym punkt roweru miejskiego. Biurowiec zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku. Łącznie obiekt będzie oferować ok. 21 500 mkw. całkowitej powierzchni najmu na 7 naziemnych kondygnacjach. Budynek powstaje zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa, który został już potwierdzony precertyfikatem LEED na poziomie Gold.
 


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz