Giant

Park Technologiczny rośnie w siłę

Kompleks powiększył się o dwa nowe budynki – Delta i Omega. Dzięki nim park oferuje najemcom ponad 40 tys. m kw. wielofunkcyjnej powierzchni.

Wrocławski Park Technologiczny powiększył się o kolejne budynki – Delta i Omega. Ich oficjalne otwarcie nastąpiło 25 października. W uroczystości udział wzięli m.in. wojewoda dolnośląski, przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki i władz miasta.

Nowe budynki powstały w ramach projektu Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka: „Od Wrocławskiego Parku Technologicznego do Innopolis Wrocław”. Ich otwarcie odbyło się w niekonwencjonalny sposób. Jednoczesne dotknięcie czterech punktów na ekranie spowodowało, że wirtualne nożyce przecięły wirtualną wstęgę. Wydarzeniu towarzyszyły okolicznościowa wystawa firm mających swoją siedzibę w kompleksie i prezentacja oferowanych przez nie produktów.

Za koncepcję architektoniczną WPT odpowiadają Archikon i PM Group Polska. Prace realizowane były przez spółkę Erbud. Kompleks łączy w sobie trzy rodzaje powierzchni: biurową, laboratoryjną i produkcyjną. W budynku Delta umiejscowione będą m.in. nowe i rozbudowane laboratoria (przeniesione z budynku Beta) przedszkole z centrum edukacyjnym „Technoludek”, Dolnośląski Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości oraz biura WPT. W Omedze będzie natomiast działać trigeneracyjne źródło energii, które zapewni całemu kompleksowi dostawy energii elektrycznej, ciepła i chłodu.


0.0
Napisz pierwszy komentarz