Interbiuro - duży

Zarządzanie energią w obiektach komercyjnych

Konferencja „Zarządzanie energią w obiektach komercyjnych”
W budynkach spędzamy znaczną część każdego naszego dnia. Ważne zatem jest to, jak obiekty wpływają na nasze samopoczucie i zdrowie. Inwestorzy coraz częściej zdają sobie z tego sprawę, a ich działania dążą do zapewnienia równowagi między komfortem użytkowników obiektu a czynnikami ekonomicznymi.

Porównanie różnych aspektów zrównoważonego budownictwa i kompleksową wiedzę na temat certyfikacji obiektów można było otrzymać podczas konferencji „Zarządzanie energią w obiektach komercyjnych”, która odbyła się 28 września w hotelu Double Tree by Hilton w Krakowie. Organizatorem wydarzenia była firma Delta Controls Polska.

Tegoroczna konferencja „Zarządzanie energią w obiektach komercyjnych” to druga edycja spotkania z 2015 r. W panelach eksperckich wzięli udział przedstawicie najlepszych firm w Polsce w zakresie inwestowania, generalnego wykonawstwa, Property i Facility Managementu, projektowania i zarządzania energią. Poruszyli oni kwestie związane z certyfikacją obiektów, oczekiwaniami najemców, a także wizją biurowca przyszłości.

Dochód z konferencji Zarządzanie energią w obiektach komercyjnych został przeznaczony na rzecz Fundacji Ronalda McDonalda. Raport fundacji, prezentacja jej działań oraz podziękowania dla wszystkich darczyńców rozpoczęły wydarzenie.

Konferencja została otwarta wystąpieniem Magdaleny Malewskiej, dyrektor sprzedaży i marketingu firmy ABB, która podczas wypowiedzi zaprezentowała samowystarczalny energetycznie dom wielorodzinny. Dom ten znajduje się w Szwajcarii i mieszka w nim 9 rodzin, których zapotrzebowanie energetyczne w pełni zaspokajane jest dzięki wykorzystaniu energii słonecznej.

Następnie zaproszeni na konferencję eksperci przeszli do tematów związanych z wielokryterialną certyfikacją obiektów i przedstawili poszczególne systemy (WELL, HQE, GBS, LEED, BREEAM). W budynkach spędzamy znaczną część naszego czasu, a zatem mają one duży wpływ na nasze zdrowie. Z tego powodu ważne jest to, by zastosowane w nich rozwiązania zapewniały właściwą jakość środowiska wewnętrznego, która zapewni użytkownikom komfort. Jednocześnie rozwiązania te powinny wiązać się z jak najbardziej efektywnym zużyciem energii. Jak podkreślała w swojej wypowiedzi Ewa Kosmala z firmy Dekra: Badania wykazują, że ponad 90 proc. czasu spędzamy w budynkach. To się wydaje niemożliwe, ale zobaczmy: mieszkamy w budynkach, pracujemy w budynkach, zakupy w budynkach, spotkanie ze znajomymi w budynkach, siłownia w budynkach (…). A więc spędzamy te 90 proc. czasu w budynkach, a jeśli tak jest to przecież to budynek tak naprawdę oddziałuje na nas najbardziej, to budynek w takim razie wpływa na nasze zdrowie najbardziej.

 

  • 1
  • 2

0.0
Tagi: Delta Kraków
Napisz pierwszy komentarz