Whirlpool z biurem w Nowej Fabrycznej

Nowa Fabryczna
Nowa Fabryczna
Whirlpool Corporation otwiera Centrum Usług Wspólnych w biurowcu Nowa Fabryczna w Łodzi. Pierwsi pracownicy zaczną zajmować nowe biuro już w lipcu.

Whirlpool Corporation to jeden z największych z producentów dużego sprzętu AGD na świecie. Firma podpisała umowę najmu 5600 mkw. powierzchni w biurowcu Nowa Fabryczna w Łodzi. Powstanie tu Centrum Usług Wspólnych Whirlpool, które będzie obsługiwać cały region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Firmie Whirlpool w poszukiwaniu lokalizacji i określaniu warunków umowy pomagali eksperci z JLL

 

Przeprowadziliśmy dokładną analizę naszych operacji finansowych, zdecydowaliśmy, że skupienie wszystkich procesów w jednej lokalizacji znacznie poprawi efektywność prowadzonych działań. Wybraliśmy Łódź ze względu na potencjał kadrowy, klimat sprzyjający inwestycjom sektora usług biznesowych oraz dostępność wysokiej klasy biur, które okazały się bezkonkurencyjne. Rekrutacja pracowników jest już w zaawansowanym stadium – komentuje Andrea Marciandi, Whirlpool EMEA Shared Service Director. 


Nowa Fabryczna to pierwszy budynek komercyjny, który powstaje w Nowym Centrum Łodzi. Kompleks zlokalizowany jest obok Dworca Łódź Fabryczna. Będzie on oferować łącznie ok. 21 500 mkw. całkowitej powierzchni najmu na 7 naziemnych kondygnacjach. Budynek zostanie oddany do użytku w drugiej połowie br. i będzie certyfikowany w systemie LEED Gold


Whirlpool wybrał Łódź spośród kilku innych lokalizacji w Polsce rozważanych pod nowe Centrum Usług Wspólnych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej współpracy i mamy pewność, że nasz klient zdecydował się na najlepsze rozwiązanie. Nowe biuro sprosta wymaganiom dynamicznego biznesu, jakim jest obsługa procesów oraz pozwoli firmie na rozwój w długoletniej perspektywie – informuje Karol Patynowski, dyrektor ds. rynków Regionalnych w JLL.

 


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz