Kinnarps nowy

„Uszyty na miarę” w rok

Otwarcie biurowca BREMY w Katowicach, fot. BREMA
W Katowicach oddano do użytku nowy biurowiec. Przy Al. Roździeńskiego powstał „szyty na miarę” 6-kondygnacyjny biurowiec klasy A. Budynek postawiono w zaledwie 12 miesięcy.

W Katowicach otwarto właśnie nowy biurowiec klasy A. Budynek powstał w rekordowym tempie – został zrealizowany w 12 miesięcy. Jest to inwestycja firmy deweloperskiej BREMA. Obiekt na 6-kondygnacjach oferuje 11 600 mkw., z czego 6225 mkw. przypada na powierzchnię biurowo-usługową. Na parterze inwestycji znajduje się nowoczesne lobby i rowerownia z szatnią oraz prysznicem. Budynek wieńczy taras widokowy na centrum miasta. Obiekt znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie 4 największych miejskich arterii: DK 79 i Drogowej Trasy Średnicowej oraz dróg wylotowych S86 i A4.

 

Jest to jeden z pierwszych biurowców klasy A w Katowicach, który został stworzony na potrzeby konkretnej firmy. Obiekt jest wspólnym pomysłem dewelopera oraz firmy informatycznej BPSC SA (Biuro Projektowania Systemów Cyfrowych SA), która jest jednocześnie najemcą budynku. Informatycy w nowo powstałym budynku zajmą łącznie 3 z 6 pięter. Pracownicy firmy, oprócz biur, do swojej dyspozycji będą mieć taras na dachu oraz zielone strefy relaksu wokół budynku. Oprócz BPSC wiosną do budynku wprowadzi się także firma meblarska MDD, która na II piętrze urządzi swój showroom.

 

Jak podkreśla deweloper, inwestycja powstała w sposób gwarantujący najemcy oszczędność. – W biurowcu zastosowaliśmy najnowocześniejsze technologie budowlane. Z kolei na każdym z pięter wdrożono niezależne rozwiązania informatyczne, teletechniczne i grzewcze. Pozwoliło nam to osiągnąć z jednej strony wysoki standard i jakość budynku, z drugiej strony takie rozwiązania zapewniają najemcom oszczędności. W efekcie możemy dziś zaoferować niski koszt eksploatacji, lokale poniżej 50 mkw. co przekłada się na atrakcyjne warunki finansowe najmu – mówi Michał Dobrowolski, dyrektor zarządzający firmy BREMA Sp. z o.o.

 

Projekt budynku wykonało studio architektoniczne Wojciecha Wojciechowskiego. Bryła powstałego budynku, w zamyśle architektów, jest prosta i elegancka, co podkreśla dobór kolorów – czerni i bieli.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz