Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Skanska inwestuje w Business Link

Business Link Stadion Narodowy
Business Link Stadion Narodowy
Skanska inwestuje w sieć coworkingu i prywatnych biur na wynajem – Business Link. Dzięki planowanej ekspansji Business Link stanie się największą tego typu siecią w Europie i drugą na świecie.

Business Link i Skanska będą współtworzyć innowacyjny ekosystem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) dla startupów, małych i średnich firm oraz sektora usług biznesowych. W ciągu najbliższych lat w Europie Środkowo-Wschodniej powstanie ok. 12 nowych lokalizacji Business Link o łącznej powierzchni od 45 do 50 000 mkw. Ta inwestycja o wartości do 40 mln zł będzie rozłożona w czasie. 

Partnerstwo Skanska i Business Link uzupełnia ofertę dewelopera o najnowocześniejszy model komercjalizacji powierzchni biurowej, który jest szczególnie pożądany przez społeczność startupową oraz małych i średnich przedsiębiorstw. 

Dywersyfikujemy nasze portfolio nieruchomościowe, uzupełniając je o elastyczną i kreatywną przestrzeń biurową dostępną non-stop, którą można wynająć „na żądanie” w pakiecie z programem akceleracyjnym i mentoringowym. Docelowo na powierzchniach Business Link w budynkach Skanska w Polsce, Czechach, Rumunii i na Węgrzech będzie mogło pracować nawet 9 tysięcy osób – tłumaczy Katarzyna Zawodna, prezes spółek biurowych Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej. Oferta biurowa Business Link doskonale odpowiada na rosnącą potrzebę elastyczności, szczególnie widoczną wśród naszych kluczowych klientów - firm z sektora usług biznesowych. Dla dużych graczy szczególnie cenna będzie możliwość wynajmu miejsc do pracy ad hoc bez konieczności tradycyjnych zapisów w umowach, ale też bliska współpraca ze środowiskami startupowymi. Z kolei dla młodych przedsiębiorców to szansa na rozwój biznesu w centralnych lokalizacjach w najwyższej klasy certyfikowanych budynkach. To pierwsza tak rozbudowana oferta dla biznesu na rynku Europy Środkowo-Wschodniej – dodaje Katarzyna Zawodna. 

Co więcej, współpraca Skanska i Business Link to przykład zrównoważonego podejścia do biznesu. Deweloper nie przejmuje startupu, ale inwestuje w jego rozwój, stając się jego równorzędnym partnerem. To pierwsze tak znaczące zaangażowanie międzynarodowej korporacji w budowanie środowiska startupowego w Europie. Dzięki tej inwestycji Business Link umocnił się na pozycji lidera w Polsce i stanie się największym graczem na rynku nowoczesnych coworkingowych powierzchni biurowych na Starym Kontynencie. Co więcej, dzięki planowanej ekspansji mamy szansę zostać drugim tego typu graczem na świecie. To daje nam jeszcze większe możliwości wkładu w rozwój przedsiębiorczości w Polsce i w tej części Europy – tłumaczy Dariusz Żuk, prezes Business Link.

Oferta Business Link wpisuje się w światowy trend tzw. coworkingu 2.0. Jest to kompleksowa usługa obejmująca z jednej strony przestrzeń biurową – kreatywną i nowoczesną ze strefami chill outu, funkcjonalnymi kuchniami, miejscami do pracy w skupieniu, ale także i ściankami wspinaczkowymi czy saunami. Z drugiej strony, ważną częścią oferty obok tradycyjnego coworkingu są prywatne biura na wynajem i sale konferencyjne dostępne 24/7, a także rozbudowane programy akceleracyjne dla przedsiębiorców. 

Skanska docelowo przejmie do 50 proc. udziałów w Business Link i stanie się głównym udziałowcem spółki. Przedsięwzięciem będzie zarządzała specjalnie do tego celu powołana spółka. Finalizacja transakcji uwarunkowana jest uzyskaniem zgody ze strony Urzędu Ochrony Konkurencji Konsumentów. Pierwsze biura Business Link w budynkach Skanska zostaną otwarte jeszcze w tym roku. W transakcji doradzali – po stronie Business Link RSQ Associates, natomiast po stronie Skanska: PWC oraz Linklaters.

 


0.0
Tagi: SKANSKA
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Tomek :
Korzystałem z usług firmy RSQ Associates i spokojnie mogę powiedzieć że znają się na rzeczy. Przeprowadzali sprzedaż jednej z moich spółek i zrobili to perfekcyjnie. Działają sprawnie i metodycznie. Do tego mają spore doświadczenie w pozyskiwaniu inwestorów
3 czerwca 2019 13:07
mantra