Rowerem do Eurocentrum

Trzecia doroczna akcja rowerowa Bike to work, organizowana przez warszawskie Eurocentrum Office Complex, rusza już 8 maja. Wydarzenie potrwa do 30 czerwca.

Celem akcji jest zachęcenie pracowników do przesiadania się z aut na rowery. Na uczestników wydarzenia czekają atrakcje i nagrody. Co więcej, rowerzyści będą jeździć w szczytnym celu, ponieważ za przejechane kilometry Grupa Capital Park, właściciel i zarządca obiektu, przekaże rowery dla dzieci z ośrodka pomocy uchodźcom pod Górą Kalwarią.

W Polsce moda na rowery rozwija się coraz bardziej. Taką formę transportu do pracy przez cały rok promuje m.in. Grupa Capital Park, zarządca i właściciel Eurocentrum Office Complex, położonego przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie. W tym roku odbędzie się już trzecia edycja akcji Bike to work. W ubiegłym roku pracownicy Eurocentrum przejechali aż 12 000 kilometrów. 

Codziennie każdy rowerzysta, po wypełnieniu formularza, dostanie w recepcji jabłko. Dniami nagród będą piątki. To właśnie wtedy pracownicy, którzy przez pięć dni przejadą najwięcej kilometrów, zdobędą różne rowerowe akcesoria (np. lampka do roweru czy kulinarny poradnik rowerzysty). W ramach akcji, tak jak i w latach poprzednich, będą się odbywać „Rowerowe Środy”, podczas których na cyklistów będą czekały m. in. śniadania i darmowy serwis rowerowy.

Na koniec akcji zostaną przyznane także nagrody główne w kategorii indywidualnej i grupowej. Osoba, która będzie jeździć przez największą liczbę dni i pokona najwięcej kilometrów, otrzyma rower Electra. Z kolei dla firmy, w której największa część pracowników będzie brać udział w Bike to work, ufundowany zostanie na okres trzech miesięcy dystrybutor wody marki Vivreau wraz z butelkami wielokrotnego użytku.

Uczestnicy akcji będą również pomagać potrzebującym. Za każde dwa tysiące kilometrów, które przejadą, Grupa Capital Park przekaże ośrodkowi pomocy uchodźcom pod Górą Kalwarią jeden rower dziecięcy. 

Akcja Bike to work trwa dwa miesiące, ale Grupa Capital Park wspiera alternatywne środki komunikacji przez cały rok. Kompleks Eurocentrum posiada 210 miejsc postojowych dla rowerów, a także przebieralnie i prysznice oraz samoobsługowe stacje naprawy rowerów. Dzięki dofinansowaniu Grupy przed budynkiem została umieszczona stacja rowerów miejskich Veturilo. 

 


3.0
Napisz pierwszy komentarz