Kinnarps nowy

Biurowiec na miarę spółki BPSC

Biurowiec BREMY w Katowicach, fot. BREMA - materiały prasowe
Biurowiec BREMY w Katowicach, fot. BREMA - materiały prasowe
Spółka BPSC została pierwszym najemcą biurowca BREMY w Katowicach. Firma już wkrótce wprowadzi się do „szytego na miarę” obiektu.

BPSC to spółka będąca jednym z największych polskich dostawców systemów wspierających zarządzanie przedsiębiorstwem. Niemal 200 pracowników firmy w pierwszej połowie maja wprowadzi się do nowo powstałego biurowca BREMY przy al. Roździeńskiego w Katowicach. Będą się tu znajdować zarówno biura pracowników zajmujących się tworzeniem i wdrażaniem oprogramowania, jak również działy odpowiadające za sprzedaż. 

BPSC zajmie blisko połowę powierzchni biurowej w budynku - w sumie 3500 mkw. rozłożone na 2 z 6 pięter inwestycji. Do swojej dyspozycji pracownicy firmy będą mieć zarówno niewielkie biura o powierzchni od 37 do 56 mkw., biura typu „open space” mające od 331 mkw. do 421 mkw., taras na dachu, rowerownię, a także zielone strefy relaksu wokół budynku – wylicza Michał Dobrowolski, dyrektor zarządzający firmy BREMA, która wybudowała biurowiec. 

Budynek, do którego przenosi się BPSC, to tzw. inwestycja BTS, czyli built to suit. Oznacza to, że część budynku została zbudowana pod konkretne potrzeby, jakie deweloperowi przedstawiło BPSC. Obok lokalizacji, dobrego skomunikowania inwestycji, bardzo istotna była dla nas możliwość samodzielnej aranżacji biur. Duże znaczenie miała dla nas możliwość wpływu na to, jak będą wyglądały pomieszczenia. Zależało nam także na wysokim komforcie pracy naszych pracowników. Z tego względu, oprócz powierzchni typowo biurowej, stworzyliśmy np. ponad 100 metrową strefę relaksu, gdzie nasi pracownicy będą mogli chwilę odpocząć w ciągu dnia. Chcemy, żeby w przyszłości mieli oni wpływ na kształtowanie tego miejsca – mówi Rafał Orawski, Prezes BPSC. 

Firma BPSC od lat wspiera młodych artystów. Spółka zgromadziła już ponad 60 obrazów i grafik. Kolekcja sztuki swoje miejsce znajdzie w biurach przy al. Roździeńskiego. Firmie BPSC zależało na tym, aby biura pełniły także dość nietypową rolę galerii. Wymagało to indywidualnego podejścia i aranżacji. Połączenie przestrzeni biznesu i sztuki w standardowym budynku biurowym, bez wątpienia byłoby znacznie trudniejsze – dodaje Michał Dobrowolski, dyrektor zarządzający firmy BREMA.

BPSC SA, czyli Biuro Projektów Systemów Cyfrowych SA, należy do liderów na rynku oprogramowania wspomagającego zarządzaniu przedsiębiorstwem. Firma specjalizuje się w tworzeniu i wdrażaniu zintegrowanych rozwiązań klasy MRPII/ERP (system ERP Impuls EVO) oraz klasy MES wraz z oprogramowaniem do zarządzania projektami. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz