Assa Abloy

To już ostatnia prosta Argonu

Tak obecnie wygląda biurowiec Argon
W finalną fazę wkroczyła już budowa trzeciego etapu kompleksu biurowego Alchemia. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Planowany termin oddania biurowca do użytku to wrzesień br.

Z elewacji biurowca zniknęło już rusztowanie ukazując tym samym bryłę i charakterystyczny narożnik budynku. Po zakończeniu prac drogowych na wysokości budynku (do końca czerwca) powieszone zostaną jeszcze elementy ozdobne na poziomie parteru i pierwszego pietra. Zaawansowane prace aranżacyjne trwają zarówno na przestrzeni biurowej, jak i usługowej. Na kondygnacjach biurowych skończone są już główne instalacje (elektryka, HVAC, wod-kan). Poziom zaawansowania prac na powierzchniach garażowych i klatkach schodowych wynosi ponad 90 proc. 

Planowany termin oddania budynku do użytku to niezmiennie wrzesień tego roku. Po blisko 19 miesiącach od rozpoczęcia budowy Argonu jesteśmy więc w terminie, a nawet nieznacznie wyprzedzamy zakładany harmonogram. Realizujemy obecnie szereg prac wykończeniowych, trwają testy instalacji, prowadzone są też zaawansowane prace aranżacyjne na powierzchniach pierwszych najemców - mówi Marcin Frozyna, dyrektor ds. inwestycji w firmie Torus.

Argon stanowi trzeci etap Alchemii. Obiekt ma 14 kondygnacji nadziemnych i kształt litery H, a jego łączna powierzchnia do wynajęcia (GLA) wynosi niemal 39 000 mkw., z czego na biura przypada ok. 36 000 mkw. Biurowiec wyróżnia się wynosząca aż 3000 mkw. powierzchnią typowej kondygnacji biurowej, która pozwala efektywniej wykorzystać dostępną przestrzeń. W budynku zakontraktowanych jest obecnie 5 najemców biurowych oraz sześciu usługowych (gastronomicznych). 

Na ten moment mamy podpisane umowy z pięcioma najemcami biurowymi. Wśród nich są międzynarodowe korporacje, m.in. Luxoft czy Lufthansa Systems Poland, a także polski gigant branży medialnej, Grupa Wirtualna Polska. Równolegle prowadzimy zaawansowane rozmowy z kilkoma kolejnymi podmiotami. Są to zarówno nowi inwestorzy, planujący dopiero wejście na trójmiejski rynek, jak i firmy obecne już tutaj od dłuższego czasu, poszukujące powierzchni o wyższym standardzie - mówi Marcin Piątkowski, dyrektor ds. komercjalizacji w firmie Torus.

 


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz