Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Maraton wystartował!

Otwarcie Maratonu. Od lewej Thomas Röhrs, Łukasz Kaleciński, Jacek Jaśkowiak, Dariusz Rzempała, Karol Fiedor
Skanska oficjalnie otwarła swój najnowszy projekt biurowy w centrum Poznania. Podczas uroczystości otwarcia Maraton otrzymał również certyfikat „Obiekt bez barier”.

Maraton to budynek liczący 25 000 mkw. powierzchni. Obiekt został niemal w całości wynajęty przez światowe firmy z sektora usług dla biznesu takie, jak np. Naspers z Grupą OLX, Sii, Bridgestone EBS, Duni European Finance Function czy REHAU Business Services. W biurowcu docelowo może pracować nawet 3 tys. osób. Inwestycja będzie także pierwszą z 10 lokalizacji wspólnych przestrzeni coworkingowych Skanska i Business Link.

W charakterze dewelopera jesteśmy w Poznaniu już od 2011 roku. Maraton, będący naszym drugim projektem biurowym po Malta House, szybko zyskał uznanie międzynarodowych najemców, głównie z sektora usług, którzy docenili kombinację centralnej lokalizacji z nowoczesnym wyposażeniem i elastycznością powierzchni. Decyzja o otwarciu powierzchni coworkingowej Business Link w Maratonie jest tego dobrym odzwierciedleniem. W naszym budynku będą mogli pracować kreatywni przedstawiciele startupów, małych i średnich przedsiębiorstw, ale też duże globalne korporacje, które będą mogły korzystać z przestrzeni „na żądanie” – komentuje Łukasz Kaleciński, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

W biurowcu Maraton znajdują się punkty do ładowania aut elektrycznych oraz rozwinięta infrastruktura dla rowerzystów. Ważnym atutem projektu jest dostępne dla wszystkich patio z fontanną i zielone tarasy na dachach. Umożliwią one pracę również poza budynkiem. 

Obiektem zainteresował się niemiecki fundusz Union Investment Real Estate GmbH, który podpisał umowę przedwstępną zakupu projektu Maraton. Duża różnorodność najemców biurowca Maraton jest dowodem na atrakcyjność rynku biurowego w Poznaniu, zwłaszcza dla firm z sektora usług dla biznesu – komentuje Thomas Röhrs, fund manager of UniImmo: Deutschland, Union Investment Real Estate GmbH. 

Biurowiec Maraton podczas uroczystości otwarcia otrzymał certyfikat „Obiekt bez barier”. Inwestycja jest zatem dostosowana do potrzeb osób z ograniczeniami, rodziców z dziećmi, seniorów czy osób nieposługujących się językiem polskim. 

Inwestycja uwzględnia wiele zielonych rozwiązań. Ich potwierdzeniem będzie certyfikacją LEED na poziomie złotym. 

Maraton nie jest ostatnią inwestycja firmy Skanska w Poznaniu. Deweloper szykuje się do startu najnowszego projektu – Nowego Rynku. Będzie to zabudowa o charakterze mieszanym z dominującą funkcją biurową. W jej centrum powstanie rynek dostępny dla wszystkich poznaniaków. 

 

Maraton – kluczowe fakty i liczby:

  • Powierzchnia najmu – 25 000 mkw.
  • Liczba miejsc parkingowych – 301
  • Liczba stojaków na rowery – 138
  • Biurowiec precertyfikowany jest w systemie LEED na poziomie Gold
  • Nazwa obiektu była inspirowana ulicą Maratońska i bliskością obiektów sportowych - legendarnego dla miasta klubu KS Warta Poznań czy Poznańskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji
  • Generalnym wykonawcą obiektu jest Skanska S.A. 
  • Projekt architektoniczny budynku przygotowała pracownia CDF Architekci. 

 


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
mantra