Kinnarps Polska Sp. z o.o.

EKO Złoto dla Komandorskiej

Wrocławska inwestycja biurowiec PZU – Komandorska 12
Wrocławska inwestycja biurowiec PZU – Komandorska 12
Złoty certyfikat LEED otrzymała wrocławska inwestycja biurowiec PZU – Komandorska 12.

Biurowiec PZU – Komandorska 12 – otrzymał certyfikat ekologiczny LEED Gold. Architektura obiektu zapewnia dostęp do światła dziennego na 80 proc. powierzchni użytkowej. W budynku wykorzystano także systemy regulujące zużycie wody, ciepła i energii.

Biurowiec Komandorska 12 cechuje nie tylko wysoki standard powierzchni, ale także wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań redukujących wpływ obiektu na środowisko naturalne. W budynku zapewniono oszczędność wody pitnej na poziomie 42 proc., ograniczono emisję ciepła przy zastosowaniu ekologicznego dachu zielonego, jak również użyto materiałów wykończeniowych o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. Ponadto, aż 93 proc. odpadów budowlanych powstałych w trakcie budowy zostało ponownie wykorzystanych – informuje Katarzyna Krokosińska, kierująca wrocławskim oddziałem firmy JLL – wyłącznego agenta ds. komercjalizacji obiektu.

Do atutów obiektu zaliczana jest również lokalizacja, która sprzyja używaniu publicznych środków transportu oraz zapewnia udogodnienia dla rowerzystów. Biurowiec Komandorska 12 znajduje się w pobliżu Dworca Głównego PKP i nowego Dworca PKS, a także u zbiegu linii tramwajowych i autobusowych. 

Biurowiec Komandorska 12 został oddany do użytku w lutym 2017 r. Jest to obiekt klasy A, który oferuje ok. 4000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Budynek liczy sześć kondygnacji naziemnych i jedną podziemną z parkingiem. Komandorska 12 to projekt autorstwa pracowni Grupa 5 Architekci. Za komercjalizację budynku odpowiada firma JLL, a inwestorem i właścicielem biurowca Komandorska 12 jest TFI PZU.

 


0.0
Tagi: PZU
Napisz pierwszy komentarz
mantra