Tork

HOCHTIEF Polska z zleceniem na Konesera

Koneser - Budynek G (wiz. © Liebrecht & wooD Poland Sp. z o.o.)
HOCHTIEF Polska będzie wykonawcą drugiego zlecenia w kompleksie Koneser w Warszawie. Umowa dotyczy rewitalizacji zabytkowych budynków. Prace potrwają do stycznia 2018 r.

HOCHTIEF Polska podpisał umowę na rewitalizację dwóch budynków w zespole zabudowy Centrum Praskiego Koneser powstającego w dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek. Inwestorami projektu są Grupa Liebrecht & wooD oraz BBI Development NFI S.A. Prace budowlane warszawski oddział HOCHTIEF Polska rozpocznie w czerwcu br., a ich zakończenie planowane jest na styczeń 2018 r. 

Rewitalizacji będą podlegać dwa zabytkowe obiekty, które znajdują się w komercyjnej części Centrum Praskiego Koneser. Pracami zostaną objęte 3-kondygnacyjny budynek G oraz jednokondygnacyjny budynek I, których łączna powierzchnia użytkowa wynosi niemal 1560 mkw. Celem prac jest przebudowa tych obiektów i dostosowanie ich do funkcji gastronomicznej.

Centrum Praskie Koneser to projekt rewitalizacji o wyjątkowej skali. Teren jest pod opieką konserwatora zabytków, a istniejące budynki są restaurowane ręcznie, cegła po cegle. Przykładamy ogromną wagę do najwyższej jakości realizacji Konesera, dlatego też zdecydowaliśmy się ponownie postawić na sprawdzonego partnera, HOCHTIEF Polska, który świetnie radzi sobie z tak delikatną materią – powiedział Mariusz Kozłowski, Prezes Zarządu Liebrecht & wooD Poland. 

Rewitalizacja dwóch budynków w Centrum Praskim Koneser jest drugim zleceniem warszawskiego Oddziału HOCHTIEF Polska w tym projekcie. W ramach pierwszego zlecenia powstają trzy nowe budynki biurowe z funkcją handlowo-usługową (H, O oraz P) oraz budynek handlowo-usługowy (F) o łącznej powierzchni 32 000 mkw. 

 


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
madrala :
Koneser to od zawsze była bardzo istotna część warszawskiej Pragi. Dziś znów ma wielką szansę by stać się jej wizytówką. Rewitalizacja sprawia że kwartałem interesują się największe firmy świata a stolica ciągle pisze o tym jak nowoczesnym i prestiżowym będzie on miejscem. Mam nadzieję że te wszystkie rzeczy wpłyną pozytywnie na rozwój Pragi i jeszcze bardzie odmienią to miejsce choć już dziś można śmiało zaryzykować stwierdzenie że to zupełnie inna Praga niż jeszcze kilka lat temu.
27 czerwca 2017 21:45