Giant

Drugi etap Business Garden Wrocław został ukończony

|
Business Garden Wrocław, źródło: materiały prasowe Vastint
Business Garden Wrocław, źródło: materiały prasowe Vastint
Vastint Poland zrealizował drugi etap inwestycji Business Garden. Kolejne trzy z sześciu biurowców budowanych w tym etapie przyjmują pierwszych najemców.

Kompleks biurowy Business Garden mieści się przy ulicy Legnickiej w dzielnicy Fabryczna we Wrocławiu. W pobliżu znajdują się centrum handlowe Magnolia Park oraz dworzec Mikołajów. Cała inwestycja to 117 000 mkw powierzchni biurowo-usługowej mieszczącej się w dziewięciu budynkach. Pierwsze trzy budynki zostały oddane w 2016 r. W ramach obecnie zakończonego etapu powstało pięć budynków sześciokondygnacyjnych zbudowanych na planie litery H oraz jeden trzynastopiętrowy wieżowiec.

Pierwsze trzy z sześciu budynków etapu drugiego oddano do użytku już w lipcu. Są one praktycznie w całości wynajęte, a ich głównym najemcą jest Credit Agricole Group (25,600 mkw). Do budynków oddanych do użytku pod koniec listopada lada dzień wprowadzą się kolejni najemcy, m.in. Santander Consumer Bank Polska (10,700 mkw) i Capgemini (4,100 mkw). Obecny poziom komercjalizacji projektu wynosi 70 proc. informuje Marek Ulanecki, Leasing Manager w Vastint Poland.

Business Garden Wrocław spełnia wymogi najwyższego poziomu certyfikacji ekologicznej LEED. Rozwiazania, które zastosowano w budynkach, m.in. ograniczają zużycia energii oraz wody. Kompleks otoczony jest dużym, ogólnodostępnym ogrodem, z którego mogą korzystać zarówno pracownicy biur, jak i wszyscy mieszkańcy Wrocławia. Znajdują się w nim liczne strefy relaksu, rozbudowana sieć ścieżek rowerowych, pawilon restauracyjny, w przyszłości mają się tu pojawić kawiarnia i kantyna.

Business Garden we Wrocławiu to trzeci ukończony park biznesowy w Polsce po Business Garden Warszawa i Business Garden Poznań. Za projekt architektoniczny odpowiedzialna jest pracownia APA Wojciechowski. Firma Hochtief Polska była generalnym wykonawcą inwestycji.


0.0
Napisz pierwszy komentarz