Tork

EKO Zielony biurowiec przyciąga najemców

Biurowiec Bielany Business Point (Fot. Megapolis)
Biurowiec Bielany Business Point (Fot. Megapolis)
Biurowiec Bielany Business Point otrzymał certyfikat BREEAM in-USE. Atuty tego niedawno oddany do użytku obiektu doceniają także najemcy. Budynek wynajęty jest już w 50 proc.

Biurowiec Bielany Business Point znajduje się przy ul. Irysowej we Wrocławiu. Zastosowane w obiekcie ekologiczne rozwiązania zostały potwierdzone certyfikatem BREEAM na poziomie Very Good.

Projekt został oddany do użytku zaledwie kilka miesięcy temu. Biurowiec Bielany Business Point cieszy się zainteresowaniem najemców. Dostępne jest jeszcze około 50 proc. powierzchni, w tym całe jedno piętro. Wolne mamy ostatnie całe piętro czyli 2500 mkw. przestrzeni oraz kilka powierzchni na pozostałych kondygnacjach. Choć rozmowy 
z kolejnymi najemcami trwają
– informuje Adam Pietkiewicz, współwłaściciel Megapolis i całej grupy kapitałowej Holding 1, w skład której wchodzi spółka deweloperska. 

Cała powierzchnia obiektu wynosi 12 000 mkw. Jego deweloper podkreśla, że na wrocławskim rynku widoczne jest zainteresowanie najemców małymi biurami. Postanowiliśmy odpowiedzieć na tę potrzebę i stworzyliśmy mniejsze biura w jednym skrzydle z odrębnym wejściem. Takie rozwiązanie, jak widzimy po rozmowach budzi zainteresowanie przede wszystkim firm doradczych: biur finansowych i kancelarii prawnych – wyjaśnia Adam Pietkiewicz. 

Biurowiec Bielany Business Point został zaprojektowany tak, by spełniał wymogi dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady Europy 2010/31/UE z 19 maja 2010 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Zgodnie z tym unijnym dokumentem przewidziane standardy zaczną obowiązywać dopiero w 2021 r. Te wprowadzone w biurowcu Bielany Business Point rozwiązania powodują, że izolacyjność termiczna budynku jest wyższa o 30 proc. w stosunku do obiektów budowanych zgodnie z normami obowiązującymi w minionym roku. Dodatkowo o 30 proc. zredukowane jest też zapotrzebowanie energetyczne. 

 


0.0
Tagi: Wrocław
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra