bcb wrzesień 2020

Zielone światło dla pierwszego biurowca w Browarach

Browary Warszawskie
Spółka Echo Investment otrzymała pozwolenie na budowę pierwszego biurowca wchodzącego w skład inwestycji Browary Warszawskie.

Biurowiec ten będzie nosił nazwę „Biura przy Bramie”, którą nawiązuje do zaprojektowanego tuż obok placu miejskiego Brama Browarów. Budynek ten zaoferuje niemal 13 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej oraz 1100 mkw. powierzchni usługowej. Obiekt będzie składać się z dwóch części z dwupoziomowym garażem podziemnym. Prace związane z budową biurowca ruszą w lipcu br.

W tym samym czasie rozpoczną się także prace związane z częściową budową placu miejskiego zwanego Bramą Browarów. Co ciekawe, takich ogólnodostępnych placów miejskich będzie więcej. Kolejne powstaną m.in. przy historycznym budynku Warzelni czy pomiędzy budynkami mieszkalnymi w północnej części działki (tzw. plac Śniadaniowy). Do dyspozycji mieszkańców, pracowników tutejszych biur i turystów zostanie oddanych łącznie aż 15 700 mkw. otwartego terenu, na którym będzie można spacerować przez całą dobę. W ramach inwestycji powstaną też nowe ulice.

Browary Warszawskie to inwestycja powstająca w kwadracie ulic Grzybowskiej, Wroniej, Chłodnej i Krochmalnej, tj. w centrum Warszawy. Jest to miejsce, w którym przyszłość spotyka się z przeszłością miasta. Z jednej strony powstają tu nowe inwestycje i infrastruktura, a z drugiej – w miejscu tym nie brakuje śladów historycznej, miejskiej zabudowy. To właśnie tu, w 1846 roku powstał warszawski browar Haberbusch i Schiele. Był to największy browar w Królestwie Polskim i jeden z najważniejszych na piwowarskiej mapie Europy, który prosperował aż do czasów II wojny światowej. Jego działalność kontynuowały Browary Królewskie, a produkcja trwała niemal nieprzerwanie do 2004 roku.

Koncepcję nowej zabudowy tego miejsca stworzyła spółka Echo Investment. Realizując inwestycję Browary Warszawskie firma chce przywrócić cały kwartał Warszawie i warszawiakom. Projekt ten ma stworzyć ramy dla nowoczesnego, wielofunkcyjnego miejskiego środowiska. Koncepcję architektoniczną Browarów Warszawskich przygotowała pracownia JEMS Architekci. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz