Porto oficjalnie otwarte!

Krakowski biurowiec Porto Office jest już oficjalnie otwarty. W poniedziałkowe upalne popołudnie, na zielonym patio przy budynku odbył się event oficjalnie inaugurujący oddanie I etapu projektu.

W ostatnich miesiącach w kompleksie biurowym Porto Office sporo się wydarzyło. Już w kwietniu inwestorzy otrzymali pozwolenie na użytkowanie pierwszego obiektu, tj. budynku B. Nieco później, do nowych biur wprowadzili się pierwsi najemcy, a wczoraj odbyło się oficjalne otwarcie budynku B. To projekt kameralny, zrealizowany w ludzkiej skali (ang. human scale), mający zapewnić maksymalny komfort pracy, ale także możliwość wypoczynku w otoczeniu zieleni – mówił podczas przemowy inauguracyjnej Prezes Zarządu Eduardo Reis.

Jak zostało wspomniane w biurowcu goszczą już pierwsi najemcy. Jednak realizowany przez portugalskich inwestorów kompleks wciąż oferuje dostępną pod wynajem przestrzeń biurową. Na poszczególnych piętrach trwają prace wykończeniowe przygotowujące powierzchnię, która w najbliższych tygodniach zostanie oddana kolejnym najemcom.

Kompleks biurowy Porto Office powstaje w malowniczym otoczeniu. Znajduje się on w otulinie Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego w krakowskich Dębnikach. Nieopodal biurowca ma powstać w 2018 r. Park Zakrzówek. Tak zielone otoczenie to rzadkość wśród budynków biurowych. Co ciekawe, idzie ono w parze także z dobrym dostępem do komunikacji miejskiej w pobliżu kompleksu.

Docelowo inwestycja będzie złożona z dwóch budynków biurowych. Jako pierwszy powstał 4-kondygnacyjny obiekt Porto Office B, który oferuje blisko 5600 mkw. powierzchni. Biurowiec został zaprojektowany w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju i jest już na finiszu starań o uzyskanie certyfikatu LEED na poziomie Gold. W drugim etapie powstanie Porto Office A o powierzchni ponad 7100 mkw. Rozpoczęły się już prace ziemne związane z jego realizacją. Będzie to nieco większy budynek, który zaprojektowany jest na planie prostokąta z wewnętrznym zielonym patio. Oddanie obiektu planowane jest na 2 kw. 2018 roku. Cały kompleks zaprojektowano w duchu budownictwa zrównoważonego – będzie proekologiczny i energooszczędny. Przewagę konkurencyjną zapewnia mu szereg innowacyjnych rozwiązań z zakresu wykorzystanych materiałów, zużycia energii oraz sposobów promowania zdrowego stylu życia oraz zachęcania przyszłych pracowników do świadomego korzystania z rozwiązań przyjaznych środowisku – mówiła podczas inauguracji obiektu Monika Sułdecka-Karaś z firmy Knight Frank.

 


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Rihannon :
Jest popyt to i jest podaż https://walterherz.com/pl/a/w-krakowie-wciaz-brakuje-biur
20 czerwca 2017 15:39