Skanska buduje Nowy Targ

Biurowiec Nowy Targ - wizualizacja
Skanska wystartowała z najnowszą inwestycją w centrum Wrocławia. Projekt Nowy Targ połączy nowoczesność z historią.

Skanska rozpoczęła budowę biurowca Nowy Targ. Nazwa obiektu nawiązuje do znajdującego się obok placu Nowy Targ, który niegdyś stanowił punkt kupiecki miasta. Będzie to inwestycja, która ożywi tę przestrzeń i stanie się miejscem, w którym mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w różnych aktywnościach planowanych na miejskim placu.
Biurowiec Nowy Targ na wrocławski rynek dostarczy niemal 22 000 mkw. przestrzeni dla biznesu. W tym 7-kondygnacyjnym budynku będzie mogło pracować nawet 2,5 tys. osób. Na parterze powstaną kawiarnie i lokale usługowe. Oddanie obiektu planowane jest na przełom II i III kw. 2019 r. 

Nasz projekt będzie komfortowym miejscem do pracy, bardzo dobrze wpisującym się w potencjał i możliwości płynące z lokalizacji w samym centrum miasta. Tworząc tę nowoczesną inwestycję biurową chcemy wykorzystać nasze dotychczasowe doświadczenie z Wrocławia i innych miast, gdzie zawsze szukamy możliwości dialogu z przestrzenią wokół budynku biurowego. W tym przypadku będzie to wyjątkowa przestrzeń, gdzie połączą się dwa światy: ten historyczny z współczesnym. Kiedyś mieszkańcy spotykali się tutaj na targowisku, dzisiaj będzie to miejsce, w którym zadomowi się biznes, po godzinach zapraszając do wspólnego spędzania czasu. Będzie to Nowy Targ w nowoczesnej odsłonie – mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland. 

Na ostatnich piętrach inwestycji powstaną tarasy z widokiem na panoramę miasta. Chcieliśmy, aby budynek wyróżniał się wielkomiejską architekturą o dobrej, dostosowanej do otoczenia skali, co jest niezwykle istotne w tak wymagającej lokalizacji. Mamy nadzieję, że żywe partery, pełne sklepów i usług dostępnych dla mieszkańców również po godzinach pracy biur, wpłyną na ożywienie przestrzeni publicznych wokół obiektu. Staraliśmy się stworzyć model biurowca, który „daje coś miastu” – mówi Zbigniew Maćków, główny projektant inwestycji, Maćków Pracownia Projektowa. 

Nowy Targ jest budowany w zgodzie ze standardami zrównoważonego budownictwa. Poza certyfikatem LEED na poziomie Platinum, będzie również ubiegał się o certyfikat „Obiekt bez Barier”. 

 

Nowy Targ:

  • Całkowita powierzchnia najmu budynku: 22 000 mkw.; 
  • Projekt będzie miał 7 kondygnacji naziemnych i 2 podziemne;
  • Budynek dostarczy 188 miejsc parkingowych;
  • Zakończenie budowy: Q2-Q3 2019;
  • Projekt otrzyma certyfikat LEED Platinum oraz certyfikat dostępności: „Obiekt bez Barier”;
  • Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A.;
  • Autorem projektu architektonicznego jest Maćków Pracownia Projektowa.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz