Assa Abloy

Podwójne świętowanie

Hans Anders Nilsson, Erik Rydström, Małgorzata Jantos, Artur Jasiński, Magnus Parsson, Akradiusz Rudzki
Hans Anders Nilsson, Erik Rydström, Małgorzata Jantos, Artur Jasiński, Magnus Parsson, Akradiusz Rudzki
Skanska miała podwójną okazję do świętowania w Krakowie. Oficjalnie otwarty został biurowiec Axis oraz pierwszy fragment Superścieżki.

W uroczyście otwartym biurowcu Axis zadomowiła się już firma ABB, która jest głównym najemcą obiektu. Obiekt już na etapie projektowania został dostosowany do jej potrzeb. Sukces biurowca Axis potwierdza nie tylko pozyskanie tak dużego najemcy jak firma ABB, ale także szybka sprzedaż obiektu funduszowi Niam.

Skanska otwarła również pierwszy etap Superścieżki, która jest największym projektem miastotwórczym w Polsce. Ten wyjątkowy projekt przestrzeni miejskiej powstał przy projekcie biurowym Axis. Superścieżka to nie tylko nowa droga dla rowerzystów, ale przede wszystkim miejsce odpoczynku, zabawy oraz inicjatyw społecznych. W jego przygotowaniu udział wzięli mieszkańcy, władze miasta, organizacje pozarządowe, architekci i deweloperzy. W pierwszym etapie przedsięwzięcia został zrewitalizowany fragment przestrzeni wokół biurowca Axis oraz Skwer Mariana Eilego. 

W centrum skweru Eilego stanęła rzeźba „Wierszownik” zaprojektowana przez Szymona Ruszczewskiego i Aleksandra Rokosza. Powstały tutaj także: plac zabaw dla dzieci, fontanna oraz przyjazna mała architektura. W projektowaniu terenu pomiędzy Rondem Mogilskim i Grzegórzeckim wzięli udział mieszkańcy w trakcie warsztatów koordynowanych przez Fundację Aktywnych Obywateli im. Józefa Dietla. 

Klimat Superścieżki można poczuć już na otwarciu jej pierwszego etapu, ponieważ towarzyszy mu wiele aktywności zorganizowanych przez Skanska. Można np. zagrać w wielkoformatowe gry planszowe, skorzystać ze strefy piknikowej, czy wziąć udział w warsztatach z tworzenia domowych zielników. 

Zaangażowanie w tak unikalny projekt odzwierciedla nasze podejście do budowania z korzyścią dla lokalnej społeczności. Dzisiaj świętowaliśmy podwójnie, otwierając jednocześnie sąsiadujący z Superścieżką budynek biurowy Axis. To dla nas połączenie sukcesów na dwóch różnych polach - z jednej strony angażowania ludzi we wspólne budowanie miasta, z drugiej sukcesu biznesowego – powiedział Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający Skanska Property Poland.


Axis: kluczowe fakty i liczby

  • całkowita powierzchnia najmu kompleksu: 20 000 mkw. GLA
  • budynek dostarczył 174 miejsc parkingowych oraz 102 miejsc dla rowerzystów
  • certyfikacja: LEED Platinum 
  • generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A. 
  • autorem projektu architektonicznego jest pracownia Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne
  • za komercjalizację biurowca odpowiada Skanska Property Poland

 


5.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz