Kinnarps 01.06-30.06

Wiśniowy Business Park odmłodzony

W parku biurowym Wiśniowy Business Park został zakończony pierwszy etap modernizacji
W parku biurowym Wiśniowy Business Park został zakończony pierwszy etap modernizacji
Zakończył się pierwszy etap modernizacji parku biurowego Wiśniowy Business Park w Warszawie. Obejmował on renowację powierzchni wspólnych w budynkach D, E, F. Obecnie trwają jeszcze prace związane z przekształceniem terenu wokół budynków.

W budynkach D, E, F parku biurowego Wiśniowy Business Park został zakończony pierwszy etap modernizacji, który obejmował renowację powierzchni wspólnych. Nowy wygląd zyskały przestrzenne atria oraz hole recepcyjne i lobby. Stały się one bardziej funkcjonalne i bardziej przyjazne dla pracowników firm mających siedzibę w kompleksie. 

Inwestor zaplanował również przekształcenie terenu wokół budynków. Jest to obszar o powierzchni 2,5 ha. Teren ten zostanie zamieniony w park z ponad 24 gatunkami drzew, krzewów i traw oraz miejscami do wypoczynku i rekreacji. W otoczeniu parku biurowego Wiśniowy Business Park pojawią się urządzenia do ćwiczeń fizycznych oraz tor do gry w bule. W parku znajdzie się również pasieka. Zakończenie działań zaplanowano na przełom sierpnia i września br.

Założenia modernizacyjne obejmują też unowocześnienie i rozbudowanie dotychczasowej infrastruktury rowerowej w Wiśniowy Business Park. Powstaną dodatkowe miejsca postojowe, punkty szybkich napraw rowerów oraz szatnie i prysznice dla rowerzystów. 

Elementem nowego zagospodarowania przestrzeni wokół budynków E i F będzie połączony z parkiem plac centralny z małą architekturą i całorocznymi stanowiskami dla 4 foodtrucków. 

Dobre adresy naprawdę się nie starzeją. Projekt Wiśniowy Business Park, dzieło brytyjskich architektów z biura Fitzroy Robinson International, do dziś postrzegany jest w branży jako wizjonerski w kategorii nowoczesnych zespołów biurowych w Polsce. Jest często przywoływany jako przykład znakomicie zaprojektowanego parku biurowego oferującego najwyższy standard wykończenia oraz funkcjonalną infrastrukturę towarzyszącą. Wiśniowy jest przy tym znakomicie zlokalizowany, z bezproblemowym dostępem zarówno od strony centrum miasta, jak i lotniska. Skąd więc decyzja o modernizacji? Ponieważ zawsze uważnie wsłuchujemy się w sygnały płynące ze strony użytkowników, w odpowiedzi na nie opracowaliśmy realizowany właśnie projekt zmian, aby wyjść naprzeciw potrzebom najemców, którzy pragną zapewnić swoim ludziom prawdziwie przyjazne otoczenie, dobrą atmosferę oraz komfortowe warunki. Wierzymy, że dzięki wprowadzonym przez nas udoskonaleniom praca w Wiśniowy Business Park stanie się jeszcze przyjemniejsza – mówi Maciej Gołębiewski, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania portfelem biur w firmie Cromwell Poland.

Kompleks Wiśniowy Business Park składa się 6 budynków (A, B, C, D, E i F). Jest on zlokalizowany w pobliżu Al. Żwirki i Wigury. W Wiśniowy Business Park kierowcy mają do dyspozycji łącznie 1392 miejsca parkingowe. Budynki C, D, E i F kompleksu, w których łączna powierzchnia do wynajęcia wynosi ponad 46 600 mkw. otrzymały certyfikat BREEAM In-Use z oceną Very Good

 


1.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Grazyna :
super:)
20 października 2017 14:42