Assa Abloy

Budowa The Warsaw HUB nabiera tempa

The Warsaw HUB - plac budowy
Budowa zespołu wieżowców The Warsaw HUB na warszawskiej Woli nabiera rozpędu. Obecnie trwają prace nad podziemną częścią kompleksu. Powstający na warszawskiej Woli projekt Ghelamco Poland to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie budów w Polsce.

Na budowie The Warsaw HUB trwają obecnie zaawansowane prace nad podziemną częścią całego kompleksu. Wykonywany jest strop podziemia nad kondygnacją -6 pod budynkiem C (wieża biurowa) oraz wykop do płyty fundamentowej pod budynkiem A (wieża hotelu). Są one budowane metodą podstropową. – W kwestiach bezpieczeństwa nie uznajemy kompromisów, dlatego przy projekcie The Warsaw HUB zdecydowaliśmy się na wykorzystanie najnowocześniejszych metod i technologii budowlanych. Obecnie to również jedna z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie budów obiektów kubaturowych, jakie są prowadzone w Polsce – mówi Jarosław Zagórski, Dyrektor Handlowy i Rozwoju Ghelamco Poland.

Jednym z wyzwań, które stoją przed budowniczymi w najbliższych miesiącach jest wykonanie potężnej płyty fundamentowej. W trakcie tej operacji zostanie wykorzystanych ok. 3500 ton stali i 16 000 m3 betonu (odpowiada to równowartości 500 domów jednorodzinnych). Jej budowa powinna zakończyć się jeszcze przed końcem roku. Cała część podziemna kompleksu zostanie ukończona na przełomie I i II kw. 2018 r. W przyszłym roku ruszy też budowa łącznika ze stacją metra Rondo Daszyńskiego. Planowany termin zakończenia inwestycji to I kw. 2020 r. The Warsaw HUB będzie składał się z trzech wysokościowców: 85-metrowego budynku hotelowego oraz dwóch 130-metrowych wież biurowych. Wszystkie te obiekty połączy wspólna 5-kondygnacyjna podstawa, która stworzy wielkomiejską pierzeję ulicy Towarowej. 

Inwestycja zaoferuje przyszłym najemcom nowoczesne rozwiązania technologiczne, np. dostęp do budynku będzie możliwy dzięki smartfonom, a parking zostanie wyposażony w system rozpoznawania samochodów. Docelowo w The Warsaw HUB będzie funkcjonowało centrum współpracy startupów i korporacji – The Heart Warsaw. 

Już na etapie projektowym przy The Warsaw HUB wykorzystano innowacyjne badania i technologie. Architekci z pracowni Andrzeja M. Chołdzyńskiego, przeprowadzili we współpracy z Politechniką Krakowską wiele analiz, m.in. odbić słonecznych, oblodzenia i gromadzenia śniegu na dachach i innych elementach budynku, a także analizy wiatrowe. Wykonano również badania w tunelu aerodynamicznym, które pozwoliły zaobserwować jaki wpływ będą mieć wieżowce na przepływ powietrza w ich otoczeniu. Wszystkie one zostały uwzględnione w projekcie budynków i zagospodarowania terenu.

 


0.0
Tagi: Ghelamco
Napisz pierwszy komentarz