Interbiuro - duży

75 urodziny firmy Kinnarps

fot. Kinnarps
Mija 75 lat od dnia, gdy firma Kinnarps rozpoczęła swoją działalność. W tym czasie z firmy założonej przez dwie osoby przerodziła się ona w międzynarodowe przedsiębiorstwo.

Firma Kinnarps rozpoczęła działalność 15 lipca 1942 r., w dniu 27. urodzin swojego założyciela. W niewielkiej szwedzkiej miejscowości Kinnarp założyli ją Evy i Jarl Anderssonowie. Obecnie, czyli 75 lat później, Kinnarps to międzynarodowe przedsiębiorstwo zajmujące się wyposażeniem wnętrz publicznych na ponad 40 rynkach świata. Firma nadal pozostaje w 100 proc. własnością rodziny Jarlssonów – potomków Evy i Jarla.

Firma Kinnarps już na początku swojej działalności miała reputację innowatora w branży mebli biurowych. Kiedy Jarl spotykał się z klientami, starał się dogłębnie zrozumieć ich potrzeby, aby znaleźć właściwe dla nich rozwiązanie. W 1943 r. Kinnarps rozpoczął dostawę szaf żaluzjowych dla rządu szwedzkiego, a trzy lata później podpisał z nim pierwszą stałą umowę. Od tego czasu Kinnarps jest lojalnym dostawcą rozwiązań dla sektora publicznego. 

Obecnie firma również stara się spełniać potrzeby klientów i dostarczać rozwiązania dostosowane do indywidualnych wymagań. Właściciele Kinnarps nieustannie inwestują w najnowsze technologie w systemie produkcyjnym i logistycznym, co pozwala firmie realizować zarówno pojedyncze zamówienia, jak i duże kompleksowe rozwiązania tysięcy stanowisk pracy.

Jednym z głównych obszarów działalności Kinnarps jest zrównoważony rozwój. Firma od samego początku starała się oszczędzać zasoby. W 1959 roku Kinnarps zaczęła pakować produkty w koce z włókniny, aby unikać jednorazowych opakowań. Po dostarczeniu produktów koce były ponownie wykorzystywane. Pozwala to zaoszczędzić 6,5 tony materiałów opakowaniowych każdego dnia, co jest korzystne zarówno dla klientów, jak i dla środowiska. W ten sposób można również załadować do 50 proc. więcej produktów w porównaniu ze stosowanymi w branży kontenerami tej samej wielkości. Dziś nadal firma dba o środowisko. Certyfikaty FSC/PEFC posiada 93 proc. drewna używanego przez Kinnarps. Firma współpracuje z także Möbelfakta w celu zapewnienia odpowiednich warunków socjalnych. 

 

  • 1
  • 2

0.0
Tagi: Kinnarps
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra