Kinnarps nowy

Future Park ciągle rośnie

wiz. MFA Studio
wiz. MFA Studio
Biurowiec Future Four jest już w budowie. Będzie on największym obiektem na terenie Nowych Gliwic.

W czerwcu rozpoczął się drugi etap budowy biurowca Future Four. Obiekt należy do zatrudniającej ponad 750 osób firmy informatycznej Future Processing. Budynek został zaprojektowany przez studio architektoniczne MFA Studio pod okiem arch. Grzegorza Szymczaka. 

Future Four powstaje na terenie Nowych Gliwic, czyli na rekultywowanych obszarach po byłej KWK Gliwice. Budynek stanowi elementem domykający projekt Future Parku, czyli kompleksu biurowców firmy Future Processing. Projekt obiektu jest dopasowany do nowoczesnej kultury organizacyjnej firmy.

Dzięki przeprowadzonym wcześniej badaniom przestrzeń biurowca jest tak przygotowana, aby zaspokajać potrzeby behawioralne pracowników i wspierać kreatywność inżynierów zaangażowanych w przełomowe projekty. Zadbaliśmy także o zieleń – zaprojektowaliśmy wewnętrzny ogród/patio i zwróciliśmy uwagę na potrzebę zagospodarowania zielenią przestrzeni na zewnątrz budynku. Takie zagospodarowanie przestrzeni ma na celu wspieranie innowacyjnego zarządzania zespołem opartemu na nieformalnych kontaktach interpersonalnych – tłumaczy autor projektu Grzegorz Szymczak, właściciel MFA-Studio.
 
W projekcie biurowca zastosowano także wiele rozwiązań, które dostosowane są do dynamicznego rozwoju firmy Future Processing. Ich celem jest zwiększenie adaptacyjności obiektu i elastyczności technicznej (m.in. wybrano układ konstrukcyjny budynku, które pozawala na swobodną rearanżację pięter i przestrzeń techniczną dla instalacji). 

W drugim etapie budowy powstaną przede wszystkim biura oraz sale konferencyjne i pomieszczenia techniczne. Rozbudowany zostanie także parking przy kampusie, a teren na zewnątrz budynku zostanie obsadzony zielenią. Zakończenie prac zaplanowano na koniec 2018 r. Do wykonania pozostanie jeszcze etap 3 budowy, którego realizacja przewidziana jest na przyszłe lata. 

 

 


0.0
Tagi: Future Four
Napisz pierwszy komentarz