Assa Abloy

Fundacja wybrała West Station

West Station
West Station
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji swoją nową siedzibę będzie mieć w kompleksie biurowym West Station w Warszawie. W transakcji doradzała fundacji firma Walter Herz.

​Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) pod koniec czerwca br. przeprowadziła się do nowego biura. Na swoją siedzibę wybrała ona kompleks biurowy Wast Station znajdujący się przy Dworcu Zachodnim w Warszawie. Fundacja w jednym miejscu skonsolidowała wszystkie oddziały edukacyjne i zarządcze. Nowe biuro FRSE zajmuje około 3500 mkw. powierzchni na dwóch kondygnacjach budynku West Station I.

West Station przyciągnęło nas świetną lokalizacją i łatwym dostępem do komunikacji publicznej. Dysponujemy tu nowoczesną i elastyczną powierzchnią biurową, która sprzyja jeszcze efektywniejszej współpracy pomiędzy naszymi departamentami. Jako instytucja publiczna doceniliśmy również profil inwestorów kompleksu, którego współudziałowcem, obok doświadczonego dewelopera, jest spółka należąca do Skarbu Państwa – komentuje Paweł Poszytek, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Jesteśmy dumni, że nowoczesna instytucja publiczna, jaką jest FRSE, doceniła biura zorientowane na pracowników, które stworzyliśmy w West Station. Nasze budynki to znakomity wybór dla organizacji, które potrzebują siedziby dobrze skomunikowanej z centrum i innymi dzielnicami Warszawy. Jakość tego miejsca potwierdza zainteresowanie ze strony najemców – pierwszy ukończony budynek West Station jest już w całości wynajęty. To bez wątpienia wizytówka tej szybko rozwijającej się części stolicy – mówi Karol Wyka, dyrektor ds. wynajmu w HB Reavis Poland.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zarządza inicjatywami, które dają możliwość zdobycia podstawowej i specjalistycznej wiedzy z różnych dziedzin w sposób formalny i akademicki oraz praktyczny. FRSE zyskała funkcję Narodowej Agencji Programu Erasmus+ na lata 2014-2020. Realizuje ona europejskie inicjatywy informacyjno-edukacyjne, wspiera współpracę z krajami Wschodu, jest organizatorem wielu wydarzeń o charakterze edukacyjnym, a także jest operatorem Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego działającego w ramach EOG.

West Station to wspólna inwestycja HB Reavis, PKP S.A. oraz Xcity Investment. W jej skład wchodzi nowy budynek dworca kolejowego Warszawa Zachodnia oraz dwa 14-kondygnacyjne budynki biurowe. Budowa drugiego z nich zakończy się w III kw. 2017 roku. Całość inwestycji oferuje 68 000 mkw. powierzchni do wynajęcia. Projekt posiada certyfikat ekologiczny BREEAM Interim na poziomie Excellent.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz