bcb wrzesień 2020

Google Campus Warsaw rośnie

Campus Warsaw, fot. Anna Liminowicz (źródło: materiały prasowe CBRE)
Campus Warsaw ciągle się rozwija i dlatego zmienił dotychczasową siedzibę w obrębie kompleksu Centrum Praskie Koneser.

Nowe biuro Campus Warsaw to niemal 2500 mkw nowoczesnej przestrzeni coworkingowej. Przy projekcie współpracowała firma doradcza CBRE (zarządzanie projektem), Massive Design (projekt architektoniczny), Dyskret (wykonanie prac aranżacyjnych) oraz Arup (projekt instalacji sanitarnych i elektrycznych).

Campus jest inicjatywą firmy Google. Obecnie zlokalizowana jest ona w 6 miejscach na świecie: Warszawie, Londynie, Madrycie, Tel Avivie, Seulu i Sao Paulo. Jest to projekt, który zakłada stworzenie inkubatora nowoczesnej przedsiębiorczości oraz wspieranie dynamicznie rozwijającej się branży startupowej. 

Miejsca takie jak Campus Warsaw przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki innowacyjnej oraz promowania nowatorskich rozwiązań technologicznych na arenie międzynarodowej. Tego typu projekty coworkingowe zapewniają przestrzeń sprzyjającą kreatywności, pobudzającą do realizowania śmiałych projektów oraz dającą możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń z wiodącymi firmami, zarówno na lokalnym, jak i na globalnym rynku. Polska gospodarka jest silna na tle regionu Europy Środkowo-Wschodniej, a Warszawa jest dzięki swojemu potencjałowi na rozwój biznesu oczywistym wyborem dla lokowania tego typu projektów. Pamiętajmy też, że dla startupów ważne jest optymalizowanie kosztów, dlatego Praga jest doskonałym miejscem na tworzenie ekosystemów im dedykowanych – mówi Jonathan Steer, Executive Director, CBRE.

Nieformalną przestrzeń pracy oraz powierzchnie bardziej formalne wykreowało Massive Design, które opracowało wstępną aranżację, projekt koncepcyjny i rysunki wykonawcze, a także prowadziło nadzór autorski. Największym wyzwaniem projektu Campus Warsaw było ustalenie jak najlepiej wnieść współczesną funkcjonalność Campusu do zabytkowych, dziewiętnastowiecznych przestrzeni ceglanego budynku dawnej fabryki wódki. Dodaliśmy przeszklenia dachowe, niestandardowe, specjalnie zaprojektowane okna, windę i klatki schodowe. Zaprojektowaliśmy elastyczne przestrzenie typu open space, wzbogacone o mniej i bardziej formalne miejsca pracy. Wynikiem tego powstały różne strefy współpracy: strefa kawiarniano-eventowa ze 180 miejscami siedzącymi, audytorium mieszczące 200 słuchaczy, specjalne pomieszczenie szkoleniowe dla ponad 40 osób jak również liczne sale coworkingowe, salki spotkań czy budki telefoniczne.. Dodatkowym wyzwaniem było kreatywne połączenie nowoczesnych materiałów i historycznego wyposażenia dawnej fabryki wódki ze skomplikowanymi pracami renowacyjnymi istniejącego budynku. Z dumą możemy powiedzieć, że Massive Design stworzyło unikatowe i inspirujące miejsce, wspierające kreatywne umysły kolejnych startupów Campus Warsaw – mówi Przemysław “Mac” Stopa, założyciel i prezes Massive Design.

W projekcie Campus Warsaw rolę Generalnego Wykonawcy prac aranżacyjnych pełniła firma Dyskret. W ramach realizacji inwestycji przeprowadziła ona kompleksowo prace budowlane, instalacyjne, wykończeniowe oraz wyposażenie obiektu. Z kolei rolę konsultanta Google w projekcie pełnił Arup. Firma dostarczyła też projekty instalacji sanitarnych i elektrycznych.

 


0.0
Tagi: CBRE
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Kuba :
Miło się czyta widomości o tym jak fajnie rozwija sie Google Campus na warszawskiej Pradze. Przez lata ta dzielnica była uważana za gorszą, mniej fajną. Jednak takie inwestycje jak Koneser czy imprezy jak otwarta Ząbkowska pokazują, że Praga jest już zupełnie innym miejscem niż kilka lat temu.
25 sierpnia 2017 18:48