Vantage Development S.A. logoFYI Commercial Consulting logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoTorus logoArchicom logoBusiness House logoForbo Flooring Systems Polska logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCity Space logoINTERBIURO logoUNIMOR Development S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoNowy Styl Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoOlivia Business Centre logoINTER-BUD logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoKontor logoPorto Office A Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoVastint Poland Sp. z o.o. logoSpectra Development logoHAVRE Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPodium Investment logoTétris Poland logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDEVCO Sp. z.o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Raj kredytowy?

Od 12 miesięcy następuje wzrost finansowania projektów w sektorze nieruchomości. Banki najbardziej przychylne są inwestycjom biurowym.

Polska znalazła się w pierwszej trójce krajów Europy Środkowej i Wschodniej, w których kondycja rynku nieruchomości w ocenie banków jest najlepsza – wynika z raportu „Barometr koniunktury na rynku finansowania sektora nieruchomości w krajach Europy Środkowej i Wschodniej w roku 2011” przygotowanego przez firmę KPMG.

Według autorów raportu od 12 miesięcy następuje w naszym regionie wzrost finansowania inwestycji na rynku nieruchomości, chociaż sytuacja określana jest  nadal jako niepewna i banki utrzymują restrykcyjne kryteria udzielania pożyczek i kredytów dla inwestorów i deweloperów. W Polsce banki najbardziej przychylne są inwestycjom biurowym.

Na pierwszym miejscu rankingu KPMG znalazła się Austria. W tym kraju banki są w jednakowym stopniu zainteresowane kredytowaniem inwestycji przemysłowych, biurowych i związanych z handlem detalicznym. Druga lokata w zestawieniu KPMG należy do Czech, a trzecia do Polski. Na kolejnych pozycjach rankingu uplasowały się: Słowacja, Rumunia, Serbia, Węgry, Bułgaria, Słowenia. Najgorzej w ocenie banków sytuacja na rynku nieruchomości wygląda w krajach nadbałtyckich.

Raport został opracowany na podstawie informacji uzyskanych podczas wywiadów przeprowadzonch z przedstawicielami ponad 50 banków.


0.0
Tagi: KPMG
Napisz pierwszy komentarz
mantra