Forbo pod logo

Raj kredytowy?

Od 12 miesięcy następuje wzrost finansowania projektów w sektorze nieruchomości. Banki najbardziej przychylne są inwestycjom biurowym.

Polska znalazła się w pierwszej trójce krajów Europy Środkowej i Wschodniej, w których kondycja rynku nieruchomości w ocenie banków jest najlepsza – wynika z raportu „Barometr koniunktury na rynku finansowania sektora nieruchomości w krajach Europy Środkowej i Wschodniej w roku 2011” przygotowanego przez firmę KPMG.

Według autorów raportu od 12 miesięcy następuje w naszym regionie wzrost finansowania inwestycji na rynku nieruchomości, chociaż sytuacja określana jest  nadal jako niepewna i banki utrzymują restrykcyjne kryteria udzielania pożyczek i kredytów dla inwestorów i deweloperów. W Polsce banki najbardziej przychylne są inwestycjom biurowym.

Na pierwszym miejscu rankingu KPMG znalazła się Austria. W tym kraju banki są w jednakowym stopniu zainteresowane kredytowaniem inwestycji przemysłowych, biurowych i związanych z handlem detalicznym. Druga lokata w zestawieniu KPMG należy do Czech, a trzecia do Polski. Na kolejnych pozycjach rankingu uplasowały się: Słowacja, Rumunia, Serbia, Węgry, Bułgaria, Słowenia. Najgorzej w ocenie banków sytuacja na rynku nieruchomości wygląda w krajach nadbałtyckich.

Raport został opracowany na podstawie informacji uzyskanych podczas wywiadów przeprowadzonch z przedstawicielami ponad 50 banków.


0.0
Tagi: KPMG
Napisz pierwszy komentarz
Everspace II
mantra