Forbo Flooring Systems Polska logoTorus logoVantage Development S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoFYI Commercial Consulting logoBusiness House logoCOTEX Office Centre logoAluprof S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoTétris Poland logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoKontor logoPorto Office A Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPodium Investment logoArchicom logoARTSERVIS sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOlivia Business Centre logoAgrobex Sp. z o.o. logoSpectra Development logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoINTER-BUD logoCity Space logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Polska na inwestycyjnym celowniku

Spółka KPMG CEE opublikowała raport “Guide to Taxes on Real Estate in CEE, Edition 2015”.

Z raportu przedstawionego przez KPMG wynika, że w 2014 r. wśród inwestorów w Europie Środkowo-Wschodniej największym zainteresowaniem cieszyły się nieruchomości biurowe oraz handlowe. Inwestycje w nie osiągnęły wartość 7,7 mld euro.

 

Poza powierzchniami biurowymi i handlowymi znaczące inwestycje zaobserwowaliśmy również w sektorze przemysłowym oraz logistycznym. Dotyczy to w szczególności budowy hal magazynowych. Trend ten utrzyma się także w 2015 roku, głównie za sprawą rozwoju e-handlu. Coraz więcej osób robi zakupy w internecie, co stawia duże wyzwania przed firmami logistycznymi i zmusza je do nowych inwestycji. Inwestorzy będą również kierować swoją uwagę w kierunku centów handlowych typu convenience zgodnie z trendami występującymi w Stanach Zjednoczonych – mówi Honorata Green, partner w KPMG w Polsce.

 

Najpopularniejszym celem inwestycji spośród wszystkich państw CEE okazała się Polska. Wysoką pozycję zajęły również Czechy, a także Rumunia, Słowacja i Węgry.

 

Raport KPMG CEE pt. Guide to Taxes on Real Estate in CEE, Edition 2015 dostępny jest poniżej.

 

Pobierz PDF

0.0
Tagi: KPMG
Napisz pierwszy komentarz
mantra