Interbiuro - duży

J.P. Morgan wkracza do Polski

Foto: B. Kosiński/MR
Największa instytucja finansowa na świecie otwiera w Warszawie swoje Centrum Korporacyjne.

Na wspólnej konferencji wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki oraz Steve Cohen, Dyrektor Zarządzający i Szef Centrum Korporacyjnego J.P. Morgan w Warszawie ogłosili, że J.P. Morgan swoje Centrum Korporacyjne otworzy w stolicy Polski. W warszawskim centrum usługi będą świadczone na wewnętrzne potrzeby jednostek organizacji na całym świecie. Co więcej, w ramach inwestycji powstanie ponad 3000 wysoko wyspecjalizowanych miejsc pracy.

Inwestycja J.P. Morgan to jeden z najważniejszych projektów w branży finansowej i potwierdzenie, że Polska odnosi znaczące sukcesy w zdobywaniu inwestycji o globalnym znaczeniu i przyciąganiu wartościowych miejsc pracy. Cieszę się, że to w Polsce powstaje centrum, działające na styku sektora finansowego i nowych technologii, które przyczyni się do zatrzymania w naszym kraju wysoko wyspecjalizowanych pracowników. To efekt ciężkiej pracy wielu osób, również naszych intensywnych spotkań z inwestorami w Londynie czy w Nowym Jorku – powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów, Mateusz Morawiecki.

J.P. Morgan działa w ponad 100 krajach na świecie. Nasze centra technologiczne i operacyjne zarządzane są w modelu 24 h na dobę, 365 dni w roku. Polska posiada wysoko wykwalifikowaną i technologicznie zorientowaną kadrę pracowniczą o szerokich horyzontach oraz infrastrukturę ekonomiczną, która jest idealna dla naszej firmy – powiedział Steve Cohen, dyrektor Zarządzający, Szef Centrum Korporacyjnego J.P. Morgan w Warszawie.

Wejście J.P. Morgan do Polski, gdzie działają już takie firmy, jak RBS, Citi, Goldman Sachs czy MoneyGram, jest sygnałem dla rynku finansowego, że Polska buduje pozycję europejskiego hubu usług korporacyjnych – skomentował Tomasz Pisula, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która uczestniczyła w obsłudze inwestora.

J.P. Morgan stawia także na kooperację z uniwersytetami i deklaruje chęć ścisłej współpracy z uczelniami wyższymi. Firma pragnie wraz z nimi tworzyć najbardziej przydatne z praktycznego punktu widzenia kierunki studiów, jak również współtworzyć programy stażowe i szkoleniowe dla studentów oraz uczestniczyć w seminariach i wykładach.

 


0.0
Tagi: Warszawa
Napisz pierwszy komentarz