Forbo Flooring Systems Polska logoPodium Investment logoAgrobex Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTorus logoFYI Commercial Consulting logoSpectra Development logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoNowy Styl Group logoARTSERVIS sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoTétris Poland logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoINTER-BUD logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBusiness House logoKwiaty dla biura logoKart Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDEVCO Sp. z.o.o. logoVantage Development S.A. logoRIS Kotes logoCity Space logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTERBIURO logoCOTEX Office Centre logoUNIMOR Development S.A. logoOlivia Business Centre logoAluprof S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

J.P. Morgan wkracza do Polski

Foto: B. Kosiński/MR
Największa instytucja finansowa na świecie otwiera w Warszawie swoje Centrum Korporacyjne.

Na wspólnej konferencji wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki oraz Steve Cohen, Dyrektor Zarządzający i Szef Centrum Korporacyjnego J.P. Morgan w Warszawie ogłosili, że J.P. Morgan swoje Centrum Korporacyjne otworzy w stolicy Polski. W warszawskim centrum usługi będą świadczone na wewnętrzne potrzeby jednostek organizacji na całym świecie. Co więcej, w ramach inwestycji powstanie ponad 3000 wysoko wyspecjalizowanych miejsc pracy.

Inwestycja J.P. Morgan to jeden z najważniejszych projektów w branży finansowej i potwierdzenie, że Polska odnosi znaczące sukcesy w zdobywaniu inwestycji o globalnym znaczeniu i przyciąganiu wartościowych miejsc pracy. Cieszę się, że to w Polsce powstaje centrum, działające na styku sektora finansowego i nowych technologii, które przyczyni się do zatrzymania w naszym kraju wysoko wyspecjalizowanych pracowników. To efekt ciężkiej pracy wielu osób, również naszych intensywnych spotkań z inwestorami w Londynie czy w Nowym Jorku – powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów, Mateusz Morawiecki.

J.P. Morgan działa w ponad 100 krajach na świecie. Nasze centra technologiczne i operacyjne zarządzane są w modelu 24 h na dobę, 365 dni w roku. Polska posiada wysoko wykwalifikowaną i technologicznie zorientowaną kadrę pracowniczą o szerokich horyzontach oraz infrastrukturę ekonomiczną, która jest idealna dla naszej firmy – powiedział Steve Cohen, dyrektor Zarządzający, Szef Centrum Korporacyjnego J.P. Morgan w Warszawie.

Wejście J.P. Morgan do Polski, gdzie działają już takie firmy, jak RBS, Citi, Goldman Sachs czy MoneyGram, jest sygnałem dla rynku finansowego, że Polska buduje pozycję europejskiego hubu usług korporacyjnych – skomentował Tomasz Pisula, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która uczestniczyła w obsłudze inwestora.

J.P. Morgan stawia także na kooperację z uniwersytetami i deklaruje chęć ścisłej współpracy z uczelniami wyższymi. Firma pragnie wraz z nimi tworzyć najbardziej przydatne z praktycznego punktu widzenia kierunki studiów, jak również współtworzyć programy stażowe i szkoleniowe dla studentów oraz uczestniczyć w seminariach i wykładach.

 


0.0
Tagi: Warszawa
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra