bcb wrzesień 2020

Znów pracują przy OFF Piotrkowska Center

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com
Przerwane po wypadku prace przy OFF Piotrkowska Center zostały wznowione.

Do wypadku żurawia na budowie przy ulicy Roosevelta w Łodzi doszło 15 września. Prace budowlane zostały już wznowione. Jak zapewnia generalny wykonawca: termin realizacji nie ulegnie zmianie. 

Od dnia zdarzenia na miejscu prowadzone były czynności mające na celu zabezpieczenie dowodów w sprawie wypadku. Prokuratura okręgowa w Łodzi przejęła dokumenty budowy i wstrzymała roboty budowlane do czasu zakończenia procedur związanych z dochodzeniem (zobacz: Wypadek na budowie biurowca – trwa śledztwo). W poniedziałek 18 września rozpoczęto sprzątanie dźwigu. Poszczególne jego elementy przewiezione zostały na policyjny parking, gdzie kontynuowano dalsze oględziny.

Jak poinformował generalny wykonawca, w środę 20 września prokuratura zwolniła dokumentację, w tym dziennik budowy oraz plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Następnego dnia, zgodnie z wytycznymi Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, teren inwestycji został uporządkowany, ogrodzony i zabezpieczony przed dostępem osób trzecich. 27 września PINB wystosował pismo, w którym zezwolił na wznowienie prac budowlanych. Pomimo wypadku, termin realizacji inwestycji nie ulegnie zmianie. Jak wynika z zapewnień generalnego wykonawcy, budowa ma zakończyć się zgodnie z pierwotnym planem, czyli w połowie przyszłego roku.

 

 


0.0
Tagi: Łódź
Napisz pierwszy komentarz
mantra