Znów pracują przy OFF Piotrkowska Center

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com
Przerwane po wypadku prace przy OFF Piotrkowska Center zostały wznowione.

Do wypadku żurawia na budowie przy ulicy Roosevelta w Łodzi doszło 15 września. Prace budowlane zostały już wznowione. Jak zapewnia generalny wykonawca: termin realizacji nie ulegnie zmianie. 

Od dnia zdarzenia na miejscu prowadzone były czynności mające na celu zabezpieczenie dowodów w sprawie wypadku. Prokuratura okręgowa w Łodzi przejęła dokumenty budowy i wstrzymała roboty budowlane do czasu zakończenia procedur związanych z dochodzeniem (zobacz: Wypadek na budowie biurowca – trwa śledztwo). W poniedziałek 18 września rozpoczęto sprzątanie dźwigu. Poszczególne jego elementy przewiezione zostały na policyjny parking, gdzie kontynuowano dalsze oględziny.

Jak poinformował generalny wykonawca, w środę 20 września prokuratura zwolniła dokumentację, w tym dziennik budowy oraz plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Następnego dnia, zgodnie z wytycznymi Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, teren inwestycji został uporządkowany, ogrodzony i zabezpieczony przed dostępem osób trzecich. 27 września PINB wystosował pismo, w którym zezwolił na wznowienie prac budowlanych. Pomimo wypadku, termin realizacji inwestycji nie ulegnie zmianie. Jak wynika z zapewnień generalnego wykonawcy, budowa ma zakończyć się zgodnie z pierwotnym planem, czyli w połowie przyszłego roku.

 

 


0.0
Tagi: Łódź
Napisz pierwszy komentarz