WEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoHAVRE Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoVantage Development S.A. logoTétris Poland logoForbo Flooring Systems Polska logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoBusiness House logoSpectra Development logoAgrobex Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoArchicom logoCity Space logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKontor logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoPodium Investment logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoTorus logoFYI Commercial Consulting logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoINTER-BUD logoARTSERVIS sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoCOTEX Office Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPorto Office A Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Znów pracują przy OFF Piotrkowska Center

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com
Przerwane po wypadku prace przy OFF Piotrkowska Center zostały wznowione.

Do wypadku żurawia na budowie przy ulicy Roosevelta w Łodzi doszło 15 września. Prace budowlane zostały już wznowione. Jak zapewnia generalny wykonawca: termin realizacji nie ulegnie zmianie. 

Od dnia zdarzenia na miejscu prowadzone były czynności mające na celu zabezpieczenie dowodów w sprawie wypadku. Prokuratura okręgowa w Łodzi przejęła dokumenty budowy i wstrzymała roboty budowlane do czasu zakończenia procedur związanych z dochodzeniem (zobacz: Wypadek na budowie biurowca – trwa śledztwo). W poniedziałek 18 września rozpoczęto sprzątanie dźwigu. Poszczególne jego elementy przewiezione zostały na policyjny parking, gdzie kontynuowano dalsze oględziny.

Jak poinformował generalny wykonawca, w środę 20 września prokuratura zwolniła dokumentację, w tym dziennik budowy oraz plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Następnego dnia, zgodnie z wytycznymi Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, teren inwestycji został uporządkowany, ogrodzony i zabezpieczony przed dostępem osób trzecich. 27 września PINB wystosował pismo, w którym zezwolił na wznowienie prac budowlanych. Pomimo wypadku, termin realizacji inwestycji nie ulegnie zmianie. Jak wynika z zapewnień generalnego wykonawcy, budowa ma zakończyć się zgodnie z pierwotnym planem, czyli w połowie przyszłego roku.

 

 


0.0
Tagi: Łódź
Napisz pierwszy komentarz
mantra