EQ2

Budynek B kompleksu Warsaw Spire sprzedany

Warsaw Spire
Warsaw Spire
Firma Ghelamco sprzedała budynek B wchodzący w skład kompleksu biurowego Warsaw Spire.

Jeden z trzech budynków kompleksu Warsaw Spire zyskał nowego właściciela. Obiekt został odkupiony od Ghelamco przez CA Immo. Wartość transakcji wynosi ok. 100 milionów euro. 

Chcielibyśmy pogratulować firmie CA Immo wyboru budynku B w kompleksie Warsaw Spire. To doskonała i niezwykle perspektywiczna decyzja. Ta transakcja podnosi wartość inwestycyjną naszych projektów i wzmacnia Ghelamco na pozycji lidera polskiego rynku nieruchomości – mówi Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający CEE, Ghelamco. – Warsaw Spire to najlepsza inwestycja biurowa nie tylko w Polsce, ale i na świecie, co zostało potwierdzone przyznaniem prestiżowej nagrody MIPIM Awards 2017. Lokalizacja w sercu dynamicznie rozwijającego się biznesowego centrum Warszawy, biura na najwyższym poziomie i bezpośredni dostęp do placu Europejskiego, wyjątkowej przestrzeni miejskiej – to wszystko stanowi gwarancję sukcesu komercyjnego – dodaje. 

– Warszawski rynek nieruchomości biurowych jest niezwykle dynamiczny, przy jednoczesnej ograniczonej liczbie kluczowych możliwości inwestycyjnych. Budynek, którego długoterminowym najemcą jest unijna instytucja, taka jak Frontex, to niezwykle wartościowy i ważny element naszego portfolio. Taka sytuacja zapewnia nam stabilność finansową, co z kolei pozwala umacniać naszą obecność w Warszawie, a także jest doskonałym dopełnieniem naszych działań rozwojowych prowadzonych w Niemczech – mówi Frank Nickel, Dyrektor Generalny CA Immo.

Podczas transakcji firmie Ghelamco doradzały JLL, CBRE i Dentons. Z kolei, CA Immo było reprezentowane przez Greenberg Traurig, Arcadis i KPMG.

Budynek B kompleksu Warsaw Spire został ukończony w 2015 r. Obiekt oferuje 21 600 mkw. powierzchni najmu, z czego 96 proc. przeznaczone jest na biura. Obiekt został nagrodzony tytułem Najlepszej Inwestycji Biurowej na MIPIM Awards 2017. Powierzchnia biurowca jest w większości zajmowana przez Frontex – Europejską Agencję Straży Granicznej i Przybrzeżnej

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz