Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Ten duet wygrywa walkę o klienta

|
Nowa siedziba Deutsche Bank w Poznaniu
Placówki Deutsche Bank przechodzą metamorfozę, która ma pomóc im w walce o najbardziej wymagającego klienta. Czym chcą go przekonać? Duetem komfort + technologia.

W ciągu ostatnich tylko 10 lat charakter oraz funkcjonalność placówek bankowych zmieniły się diametralnie. Rewolucji dokonała chociażby bankowość elektroniczna. Nic więc dziwnego, że wygląd placówek również zaczął się zmieniać. 

Przykładem może być choćby niedawno otwarty w Poznaniu referencyjny oddział Deutsche Bank. Jego wyglądem zajęła się firma Tétris, specjalizująca się w kompleksowej aranżacji placówek retailowych. Co ciekawe, ponad 10 lat temu Tétris (wówczas jeszcze pod marką Neo Świat) również współpracował z Deutsche Bank tworząc sieć kilkuset punktów detalicznych w całym kraju. 

Staramy się dostosować do rozwoju rynku i klienta. Dziś oddziały w segmencie premium to miejsca doradcze, w których prowadzi się prezentacje, prelekcje i dyskusje. U progu wita klientów multimedialny portal, gdzie przy pomocy kilku kliknięć można załatwić większość spraw. Stawiamy na komfort, pewność i elastyczność. A żeby je zapewnić, potrzebujemy wnętrz o zupełnie innym charakterze – mówi Agnieszka Karwacka, Dyrektor Corporate Real Estate & Services w Deutsche Bank Polska SA.

Jaki jest nowy design placówki Deutsche Bank? Stanowi on połączenie nowoczesności i elegancji. Dominujące kolory to stonowane szarości i ciepłe brązy. Odkryte sufity z widocznymi instalacjami zostały ozdobione kolistymi panelami akustycznymi. Wnętrze zyskuje lekkość dzięki licznym przeszkleniom i stanowiskom multimedialnym. W placówce zostały przygotowane miejsca do rozmów indywidualnych, sala konferencyjna czy też specjalna strefa private banking. Doskonałym dopełnieniem całości są komfortowe meble. 

Warto zwrócić uwagę na specyfikę remontu placówek bankowych. W projektach retailowych dla banków szczególnie ważne są uwarunkowania w zakresie bezpieczeństwa. Tworzymy tu na przykład więcej pomieszczeń z kontrolą dostępu, podziałem na strefę klienta i pracownika. Dbamy też o to, aby była to przestrzeń jak najbardziej niezależna od innych najemców. Zarówno pod względem zasilania, jak i np. zaplecza sanitarnego – podkreśla Beata Andryk, która zarządzała ze strony Tétris realizacją w Poznaniu.

Deutsche Bank decydując się na remont placówek, chce jednocześnie ustrzec się przed dywersyfikacją dostawców usług i materiałów. Scedowanie odpowiedzialności na jednego partnera pomaga w utrzymaniu w ryzach całego projektu. Wówczas nad projektem czuwa jeden menedżer, który zna wszystkie aspekty budowy i potrafi szybko reagować w przypadku jakichkolwiek problemów. Z punktu widzenia operacyjnego kluczowa była dla nas szybka i sprawna przeprowadzka oddziału z poprzedniej lokalizacji przy ul. Świętego Marcina. W takich sytuacjach najważniejszy jest partner „fit-out”, który sprawnie przeprowadzi nas przez niuanse i ryzyka budowy, a do tego nie obce są mu wymogi bezpieczeństwa placówek finansowych – dodaje Agnieszka Karwacka z DB.

 


0.0
Tagi: Tetris
Napisz pierwszy komentarz
mantra