Jak rośnie Mennica?

Mennica Legacy Tower - model elewacji
Budowa wieżowca Mennica Legacy Tower wkracza w kolejne etapy. Generalny wykonawca kompleksu zakończył już realizację płyty fundamentowej.

Pod koniec września firma Warbud S.A. zakończyła realizację płyty fundamentowej o powierzchni 8400 mkw. Jej wykonanie było jednym z kluczowych elementów prac podziemnych w ramach budowy kompleksu. Do przygotowania płyty zużyto aż 1920 ton stali oraz 12 000 m3 betonu.

Za nami bardzo intensywny i niezwykle trudny okres na budowie Mennica Legacy Tower. O skali prac świadczy fakt, że w ciągu dziesięciu miesięcy realizacji części podziemnej wykorzystaliśmy beton, dostarczony przez aż 5700 betoniarek. Budowa nie zwalnia tempa. Po zakończeniu płyty dennej wykonujemy obecnie ściany, słupy i stropy na kondygnacjach minus 3 i minus 4. Uzyskanie stanu zero zaplanowaliśmy na koniec listopada br. Realizując podziemie, projektujemy równolegle elementy naziemnych kondygnacji, w tym fasadę, która wyróżnia się nie tylko wysokimi parametrami technicznymi ograniczającymi straty energii oraz otwieralnymi panelami dostarczającymi świeże powietrze, ale także stanowi bardzo ciekawą formę architektoniczną. W ostatnim czasie przygotowaliśmy dwukondygnacyjny model fasady, który służy nam do oceny zarówno jej aspektów architektonicznych, 
jak i technicznych. Na jego bazie dokonaliśmy wyboru szkła. Model fasady jest doskonale widoczny dla osób odwiedzających okolicę naszej inwestycji od strony ul. Prostej
– mówi Piotr Turchoński, Dyrektor Rozwoju Golub GetHouse.

Inwestycja Mennica Legacy Tower realizowana jest w Warszawie przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej. Dostarczy ona 65 630 mkw. powierzchni w dwóch obiektach – 140-metrowej wieży i w sąsiadującym z nią 43-metrowym budynku. Za projekt architektoniczny kompleksu biurowego odpowiada pracownia architektoniczna Goettsch Partners z Chicago, która na swojego lokalnego partnera wybrała uznane biuro projektowe Epstein. Mennica Legacy Tower realizowana jest przez Golub GetHouse i Mennicę Polską S.A. Inwestycja powstaje zgodnie z wymogami certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie Outstanding. Niższy budynek kompleksu będzie gotowy pod koniec 2018 r., a wieża – jesienią 2019 r.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz