Interbiuro - duży

Wiecha na biurowcu w Bydgoszczy

Uroczyste zawieszenie wiechy na biurowcu Arkada Business Park
Zostało ukończone ostatnie piętro biurowca Arkada Business Park w Bydgoszczy. Na obiekcie zawisła tradycyjna wiecha.

Budynek Arkada Business Park osiągnął wysokość ponad 45 metrów, czyli swój najwyższy punkt konstrukcyjny. Wczoraj nad inwestycją zawisła wiecha, a w uroczystości jej zawieszenia udział wzięli: Wiceprezydent Bydgoszczy Maria Wasiak, przedstawiciele dewelopera, banku finansującego Raiffeisen, międzynarodowych firm doradczych i najemców, a także zespół pracowników budowy Skanska.

Prace związane z realizacją kompleksu rozpoczęły się pod koniec 2016 r. Żelbetowa konstrukcja biurowca zawiera 10 kondygnacji nadziemnych i 2 podziemne, na których znajdzie się parking. Łączna powierzchnia najmu I etapu to ponad 11 000 mkw., docelowa powierzchnia najmu całego kompleksu to ponad 22 000 mkw. Do końca realizacji budynku zostało tylko 6 miesięcy. Inwestorem kompleksu biurowego jest Arkada Invest, a generalnym wykonawcą firma Skanska

Obecnie wykonywana jest izolacja dachów i tarasów, prowadzone są prace instalacyjne, tynkarskie i dociepleniowe. W najbliższych tygodniach realizacja inwestycji wkroczy w kolejny etap prac, związany z robotami drogowymi i wykończeniowymi. W tej chwili na budowie pracuje ok. 150 osób – mówi Arkadiusz Kowalski, kierownik budowy, Skanska. 

Arkada Business Park to pierwsza inwestycja biurowa w Bydgoszczy, która otrzyma certyfikat środowiskowy BREEAM. W ramach generalnego wykonawstwa jesteśmy zobligowani do uzyskania certyfikatu BREEAM dla Arkada Business Park. Prowadzenie prac budowlanych w obiektach poddanych ekologicznej certyfikacji przebiega nieco inaczej niż w tradycyjnych budynkach. Już na etapie budowy inwestycja powinna charakteryzować się minimalnym wpływem na środowisko naturalne. Dlatego dbamy o to, aby stopień przetworzenia odpadów pochodzących z budowy był na poziomie minimum 40 proc., a użyte materiały posiadały odpowiednie certyfikaty jakości – mówi Justyna Kobylarz, menadżer projektu, Skanska.

 


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz