Interbiuro - duży

Kredyt na budowę The Warsaw HUB

The Warsaw HUB - wizualizacja
Ghelamco pozyskało finansowanie na budowę The Warsaw HUB. Pożyczki udzieliło konsorcjum składające się z pięciu banków.

Ghelamco GP 11 sp. z o.o. The HUB S.K.A. spółka celowa powołana do realizacji projektu The Warsaw HUB pozyskała rekordowy kredyt. Budowę sfinansuje konsorcjum składające się z pięciu banków. Agentem został Bank Zachodni WBK, PKO Bank Polski pełni funkcję agenta zabezpieczeń, Bank Pekao SA zajmie się obsługą rachunków. W skład konsorcjum weszły też Raiffeisen Bank Polska oraz Bank BGŻ BNP Paribas

Kwota kredytu będzie wynosić 221 mln euro. Dodatkowo banki udzielą kredytu w wysokości 45 mln zł na sfinansowanie podatku VAT. Udzielone finansowanie jest kredytem budowlanym z możliwością jego konwersji na 5-letni kredyt długoterminowy. 

Cieszymy się, że po raz kolejny Ghelamco zdobyło zaufanie wiodących w Polsce banków. Pozyskanie tak dużego finansowania bankowego na budowę The Warsaw HUB potwierdza stabilność dewelopera i świadczy o atrakcyjności projektu – mówi Jarosław Jukiel, dyrektor finansowy i członek zarządu spółek grupy Ghelamco w Polsce. 

W zawarciu umowy kredytu doradcą po stronie banków była kancelaria Baker McKenzie, natomiast doradcą po stronie kredytobiorcy kancelaria White & Case

The Warsaw HUB powstaje na warszawskiej Woli u zbiegu ulic Towarowej i Prostej. Kompleks będzie się składał z trzech obiektów: 86-metrowego budynku hotelowego oraz dwóch 130-metrowych wież biurowych. Wszystkie budynki połączy 5-kondygnacyjna podstawa. Kompleks na powierzchni 113 000 mkw. zaoferuje przestrzenie biurowe, a także m.in. centrum konferencyjne, hotele, powierzchnie usługowe i centrum fitness. W The Warsaw HUB znajdzie się także MeetDistrict – przestrzeń coworkingowa, funkcjonująca w belgijskich inwestycjach Ghelamco. W The Warsaw HUB będzie także funkcjonowało centrum współpracy startupów i korporacji – The Heart Warsaw. Planowany termin zakończenia inwestycji to początek 2020 roku.

The Warsaw HUB już teraz cieszy się niezwykłym zainteresowaniem najemców. Pozyskanie finansowania na budowę daje najemcom dodatkową gwarancję stabilności inwestycji. Już wkrótce będziemy mogli ogłosić pierwszych najemców, który wybrali The Warsaw HUB – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju, członek zarządu spółek grupy Ghelamco w Polsce. 

 


0.0
Tagi: Ghelamco
Napisz pierwszy komentarz