Tétris Poland logoNowy Styl Group logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoArchicom logoFYI Commercial Consulting logoPodium Investment logoCOTEX Office Centre logoKontor logoINTERBIURO logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logoAluprof S.A. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoTorus logoOlivia Business Centre logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAgrobex Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoForbo Flooring Systems Polska logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBusiness House logoCity Space logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTER-BUD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Są „Very” pod każdym względem

Biurowiec V. Offices - wizualizacja
Biurowiec V. Offices - wizualizacja
Krakowski biurowiec V.Offices został doceniony za proekologiczne rozwiązania.

Podczas PLGBC GREEN BUILDING SYMPOSIUM biurowiec V.Offices został wyróżniony w kategorii „Najlepszy projekt ekologiczny”. Ideą konkursu i przyznawanych w nim PLGBC Green Building Awards jest promocja nowoczesnych rozwiązań dla ekologicznego budownictwa. 

Nagroda ta podkreśla wkład zarówno inwestorów, jak i projektantów w rozwój budownictwa zielonego w Polsce. Od samego początku, wraz z zespołem projektantów z pracowni architektonicznej Illiard, stawialiśmy na bycie „Very” pod każdym względem: elastyczności powierzchni, udogodnień dla najemców, a przede wszystkim proekologicznych rozwiązań. Jak widać zostało to zauważone przez komisję oceniającą. Myślę, że również mieszkańcy Krakowa docenią nowy biurowiec, choćby ze względu na otwarty dla wszystkich zielony dziedziniec, na którym będzie można na chwilę przysiąść i odprężyć się w przyjaznej atmosferze. – mówi prezes AFI Europe Poland Sebastian Kieć, reprezentujący inwestora.

Największym wyzwaniem było połączenie wymagań rynkowych z wymaganiami BREEAM, bo już od samego początku chcieliśmy uzyskać możliwie jak najwyższy wynik certyfikacyjny. Ważne było też pogodzenie uwarunkowań wynikających z lokalizacji inwestycji, co pociąga za sobą konieczność podejmowania odważnych decyzji. Na to wszystko nakładają się m.in. wymogi wynikające choćby z zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. – zaznacza Andrzej Gacek z pracowni architektonicznej Iliard, prowadzący projekt.

Biurowiec V. Offices powstaje przy al. 29 listopada w Krakowie. Bryła budynku przypomina kształtem literę V, a tym samym odzwierciedla nazwę obiektu. Biurowiec V. Offices już na etapie projektowym uzyskał certyfikat BREAAM na poziomie Outstanding z wynikiem 90,57 proc. (jest to najwyższa ocena w Polsce). Za komercjalizację projektu odpowiedzialna jest firma doradcza Knight Frank.

 


0.0
Tagi: V.Offices
Napisz pierwszy komentarz
mantra