Tork logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGTV Lighting logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoOnyx Business Point logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoINTERBIURO logoBusiness House logoHAVRE Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoKwiaty dla biura logoTétris Poland logoAluprof S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoCity Space logoUNIMOR Development S.A. logoTorus logoEkodom Deweloper logoOlivia Business Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoAgrobex Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoSpectra Development logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFYI Commercial Consulting logoGhelamco Poland logoLC Corp S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoArchicom logoPodium Investment logoSchüco International Polska logoEcho Investment logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoKontor logoDuda Development logoCHB14 logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Są „Very” pod każdym względem

Biurowiec V. Offices - wizualizacja
Biurowiec V. Offices - wizualizacja
Krakowski biurowiec V.Offices został doceniony za proekologiczne rozwiązania.

Podczas PLGBC GREEN BUILDING SYMPOSIUM biurowiec V.Offices został wyróżniony w kategorii „Najlepszy projekt ekologiczny”. Ideą konkursu i przyznawanych w nim PLGBC Green Building Awards jest promocja nowoczesnych rozwiązań dla ekologicznego budownictwa. 

Nagroda ta podkreśla wkład zarówno inwestorów, jak i projektantów w rozwój budownictwa zielonego w Polsce. Od samego początku, wraz z zespołem projektantów z pracowni architektonicznej Illiard, stawialiśmy na bycie „Very” pod każdym względem: elastyczności powierzchni, udogodnień dla najemców, a przede wszystkim proekologicznych rozwiązań. Jak widać zostało to zauważone przez komisję oceniającą. Myślę, że również mieszkańcy Krakowa docenią nowy biurowiec, choćby ze względu na otwarty dla wszystkich zielony dziedziniec, na którym będzie można na chwilę przysiąść i odprężyć się w przyjaznej atmosferze. – mówi prezes AFI Europe Poland Sebastian Kieć, reprezentujący inwestora.

Największym wyzwaniem było połączenie wymagań rynkowych z wymaganiami BREEAM, bo już od samego początku chcieliśmy uzyskać możliwie jak najwyższy wynik certyfikacyjny. Ważne było też pogodzenie uwarunkowań wynikających z lokalizacji inwestycji, co pociąga za sobą konieczność podejmowania odważnych decyzji. Na to wszystko nakładają się m.in. wymogi wynikające choćby z zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. – zaznacza Andrzej Gacek z pracowni architektonicznej Iliard, prowadzący projekt.

Biurowiec V. Offices powstaje przy al. 29 listopada w Krakowie. Bryła budynku przypomina kształtem literę V, a tym samym odzwierciedla nazwę obiektu. Biurowiec V. Offices już na etapie projektowym uzyskał certyfikat BREAAM na poziomie Outstanding z wynikiem 90,57 proc. (jest to najwyższa ocena w Polsce). Za komercjalizację projektu odpowiedzialna jest firma doradcza Knight Frank.

 

Tagi: V.Offices
Napisz pierwszy komentarz
Archicom - City Forum
mantra