Ekodom Deweloper logoUNIMOR Development S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoTétris Poland logoCOTEX Office Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoDuda Development logoKontor logoAluprof S.A. logoBusiness House logoArchicom logoAgrobex Sp. z o.o. logoFuture Processing logoTork logoDEVCO Sp. z.o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoTorus logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCity Space logoINTER-BUD logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoGhelamco Poland logoPodium Investment logoVantage Development S.A. logoNowy Styl Group logoARTSERVIS sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoFYI Commercial Consulting logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoGTV Lighting logoEcho Investment logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoLC Corp S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoINTER-MAR Stanisław Marzec logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Są „Very” pod każdym względem

Biurowiec V. Offices - wizualizacja
Biurowiec V. Offices - wizualizacja
Krakowski biurowiec V.Offices został doceniony za proekologiczne rozwiązania.

Podczas PLGBC GREEN BUILDING SYMPOSIUM biurowiec V.Offices został wyróżniony w kategorii „Najlepszy projekt ekologiczny”. Ideą konkursu i przyznawanych w nim PLGBC Green Building Awards jest promocja nowoczesnych rozwiązań dla ekologicznego budownictwa. 

Nagroda ta podkreśla wkład zarówno inwestorów, jak i projektantów w rozwój budownictwa zielonego w Polsce. Od samego początku, wraz z zespołem projektantów z pracowni architektonicznej Illiard, stawialiśmy na bycie „Very” pod każdym względem: elastyczności powierzchni, udogodnień dla najemców, a przede wszystkim proekologicznych rozwiązań. Jak widać zostało to zauważone przez komisję oceniającą. Myślę, że również mieszkańcy Krakowa docenią nowy biurowiec, choćby ze względu na otwarty dla wszystkich zielony dziedziniec, na którym będzie można na chwilę przysiąść i odprężyć się w przyjaznej atmosferze. – mówi prezes AFI Europe Poland Sebastian Kieć, reprezentujący inwestora.

Największym wyzwaniem było połączenie wymagań rynkowych z wymaganiami BREEAM, bo już od samego początku chcieliśmy uzyskać możliwie jak najwyższy wynik certyfikacyjny. Ważne było też pogodzenie uwarunkowań wynikających z lokalizacji inwestycji, co pociąga za sobą konieczność podejmowania odważnych decyzji. Na to wszystko nakładają się m.in. wymogi wynikające choćby z zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. – zaznacza Andrzej Gacek z pracowni architektonicznej Iliard, prowadzący projekt.

Biurowiec V. Offices powstaje przy al. 29 listopada w Krakowie. Bryła budynku przypomina kształtem literę V, a tym samym odzwierciedla nazwę obiektu. Biurowiec V. Offices już na etapie projektowym uzyskał certyfikat BREAAM na poziomie Outstanding z wynikiem 90,57 proc. (jest to najwyższa ocena w Polsce). Za komercjalizację projektu odpowiedzialna jest firma doradcza Knight Frank.

 


0.0
Tagi: V.Offices
Napisz pierwszy komentarz
Inter-bud Fabryczna - duży
mantra