INTER-MAR Stanisław Marzec logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoSpectra Development logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoHAVRE Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTétris Poland logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoTork logoFuture Processing logoARTSERVIS sp. z o.o. logoCity Space logoCOTEX Office Centre logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDuda Development logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoBusiness House logoTorus logoUNIMOR Development S.A. logoAluprof S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoArchicom logoOlivia Business Centre logoGTV Lighting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTERBIURO logoINTER-BUD logoPodium Investment logoNowy Styl Group logoEcho Investment logoEkodom Deweloper logoForbo Flooring Systems Polska logoVantage Development S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoPorto Office B Sp. z o.o. logoKontor logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGhelamco Poland logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

To już niemal komplet pierwiastków

Budynek Argon
Biurowiec Argon został oficjalnie otwarty. Pora na Neon, ostatni pierwiastek Alchemii!

Oddanie budynku Argon do użytku nastąpiło z 2-miesięcznym przyspieszeniem względem pierwotnym założeń. W oficjalnym otwarciu udział wzięło niemal 350 osób. Obfitująca w liczne atrakcje impreza odbyła się na 7 piętrze biurowca. Argon stanowi III etap gdańskiej Alchemii, ale pierwiastków będzie więcej! Podczas wieczoru ogłoszono rozpoczęcie budowy NEONU – ostatniego etapu kompleksu.

Rynek biurowy w Trójmieście, tak jak i w innych dużych aglomeracjach w Polsce, dynamicznie rośnie. Bardzo się cieszę, że jako lokalny deweloper komercyjny od samego początku mamy duży udział w jego rozwoju. Razem z budynkiem Argon dostarczyliśmy na rynek już ponad 100 tys. mkw. powierzchni, stworzyliśmy więc ponad 20 proc. rynku biurowego w Gdańsku. Co szczególnie dla nas, jako lokalnego dewelopera ważne, nie są to tylko kolejne metry powierzchni, ale przede wszystkim wysokiej jakości, zaawansowane technologicznie budynki, które przez wiele dekad służyć będą rozwojowi biznesu w Trójmieście – mówi Sławomir Gajewski, prezes spółki Torus, dewelopera Alchemii.

Część oficjalną wydarzenia poprowadził Wiktor Doktór, prezes fundacji Pro Progressio. Z kolei podczas Live Cooking Experience uczestnicy wydarzenia odkrywali wyjątkowe smaki morza. Nieco później odbył się artystyczny performance z udziałem tancerek oraz „człowieka-flagi”. Głównym punktem wieczoru był występ zespołu Fisz Emade Tworzywo. Po nim rozpoczęła się część nieoficjalna. Oficjalnemu otwarciu budynku towarzyszyło uruchomienie iluminacji. Na Argonie zamontowane zostały listwy ledowe, które umożliwiają efektowne oświetlenie go w formie różnego rodzaju animacji lub napisów. 

Biurowiec Argon znajduje się przy skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej z ul. Kołobrzeską. Ma on 14 kondygnacji naziemnych i kształt litery H. Łączna powierzchnia do wynajęcia to blisko 38 000 mkw., z czego na biura przypada ok. 36 000 mkw. Do grona najemców biurowca Argon dołączyły już takie firmy, jak Lufthansa Systems Poland, Luxoft, Grupa Wirtualna Polska, ING Bank Śląski oraz Damen Engineering Gdańsk. Swoje biuro do Argonu przeniosła również firma Torus. Obecnie ponad połowa budynku jest już wynajęta. Widzimy duże zainteresowanie obiektem, w kolejnych tygodniach potwierdzimy kolejnych najemców – mówi Marcin Piątkowski, dyrektor ds. komercjalizacji w firmie Torus.

Podczas oficjalnego otwarcia biurowca Argon ogłoszono również rozpoczęcie budowy NEONU, ostatniego etapu kompleksu. Na gdański rynek dostarczy on łącznie ok. 35 400 mkw. powierzchni najmu, z czego na biura przypada ok. 33 700 mkw. Część usługowo-handlowa o powierzchni ok. 1430 mkw. zostanie zlokalizowana na parterze. Rzut powierzchni biurowej Neonu, podobnie jak w przypadku Argonu ma kształt litery H, jednak na każdej kondygnacji funkcjonować będą 2 oddzielne trzony. Pozwoli to na ulokowanie na każdym piętrze biurowym nawet 8 najemców. Inwestycja przewiduje powstanie 322 miejsc parkingowych dla samochodów zlokalizowanych w większości w budynku (na poziomach -2, -1, +1, +2). Budowa IV etapu Alchemii formalnie już się rozpoczęła. Planowany termin oddania budynku do użytku to wrzesień 2019 r.

 


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz
Inter-bud Fabryczna - duży
mantra