Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Kolejny biurowiec rośnie w Krakowie

Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod V.Offices
Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod V.Offices
Przy Al. 29 listopada powstaje biurowiec V. Offices. Budowa trwa już od kwietnia br. Teraz przyszła pora na wmurowanie kamienia węgielnego.

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę biurowca V. Offices odbyła się 17 października. W ceremonii udział wzięło wielu gości, wśród nich byli partnerzy firmy AFI Europe Poland oraz przedstawiciele miasta Kraków.

We fundamentach biurowca V. Offices została umieszczona specjalna kapsuła. W jej wnętrzu znalazł się akt erekcyjny pod budowę V.Offices. Dokument podpisali: Avraham Barzilay, prezes zarządu AFI Europe N.V., Ariel Goldstein, wiceprezes zarządu, dyrektor finansowy AFI Europe N.V., Nir Geva, dyrektor ds. prawnych AFI Europe N.V., Sebastian Kieć, prezes zarządu AFI Europe Poland, Łukasz Koziana, architekt Pracowni Architektonicznej Iliard oraz Grzegorz Chudzik, członek zarządu firmy Warbud. Oprócz aktu erekcyjnego do specjalnie przygotowanej tuby włożono także pamiątkową fotografię, monety oraz egzemplarze lokalnych dzienników. 

Nazwa V. Offices odzwierciedla bryłę budynku przypominającą kształtem literę „V”. To także nawiązanie do głównego założenia inwestycji, która od początku stawia na bycie „very” pod każdym względem: proekologicznych rozwiązań, lokalizacji, elastyczności powierzchni – wyjaśnia Prezes AFI Europe Poland Sebastian Kieć. W swych inwestycjach skupiamy się na dużych projektach komercyjnych i mieszkaniowych, które reprezentują budownictwo o wysokim poziomie. Niezależnie od rodzaju inwestycji zawsze skupiamy się na funkcjonalności i komforcie, które gwarantujemy użytkownikom naszych obiektów – dodaje. 

Oddanie do użytku obiektu V. Offices planowane jest na I kw. 2019 roku. Budowa V. Offices przebiega sprawnie i już wkrótce będziemy mogli podziwiać nowoczesny kompleks w całej okazałości. Wmurowanie kamienia węgielnego to dla nas wyjątkowa chwila. V. Offices z pewnością przyciągnie uwagę najemców jako wysoce rozpoznawalny biurowiec w centrum Krakowa. Cieszymy się, że jako agent wyłączny będziemy mieli nasz wkład w jego kształt – komentuje Monika Sułdecka-Karaś, Dyrektor Regionalny i Partner w Knight Frank (Knight Frank jest agentem wyłącznym odpowiedzialnym za komercjalizację V. Offices). 

Jaki będzie nowy biurowiec? Na krakowski rynek dostarczy on 24 700 mkw. całkowitej powierzchni najmu. Budynek będzie miał sześć kondygnacji naziemnych oraz dwie podziemne. Parter inwestycji zaoferuje przestrzenie usługowe. Inwestorzy podkreślają wyjątkowość projektu, która wiąże się chociażby z wysokim standardami obiektu i dbałością o ekologię. V. Offices już na etapie projektowym uzyskał certyfikat BREAAM na poziomie Outstanding. Warto zauważyć, że wynik 90,57 proc. to najwyższa ocena w Polsce. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra