Tork

W Łodzi powstaje nowe zagłębie technologiczne

SEPIA OFFICE - wnętrze
Firma OPG Property Professionals pozyskała finansowanie na budowę obiektów TEAL OFFICE i SEPIA OFFICE.

OPG Property Professionals uruchomiło finansowanie w ramach kredytu inwestycyjnego udzielonego przez Bank BGŻ BNP Paribas. Zostanie ono przeznaczone na realizację wielofunkcyjnych obiektów biurowych TEAL OFFICE i SEPIA OFFICE w Łodzi. 

Bank BGŻ BNP Paribas udzielił spółce kredytu budowlanego oraz kredytu obrotowego VAT. Finansowanie w formule project finance pozwoli pokryć koszty związane z pracą konsorcjum architektów z biur zw A i NOW, Generalnego Wykonawcy, firmy Budimex SA, a także bank monitora oraz nadzoru inwestorskiego. Po sfinalizowaniu budowy nowego biurowca TEAL OFFICE oraz zakończeniu adaptacji SEPIA OFFICE w istniejącym budynku dawnej fabryki bawełny Franciszka Ramischa, pozyskane wsparcie finansowe przekształcone zostanie w długoterminowy kredyt inwestycyjny.

Umowę zabezpieczono poprzez ustanowienie hipoteki na nieruchomości oraz zwyczajowo przyjęte formy zabezpieczenia finansowania kredytowego, w tym wniesienie wkładu własnego. Łączna wartość obu inwestycji wyniesie ponad 34 mln złotych. Nad obsługą prawną procesu finansowania czuwała kancelaria Baker McKenzie.

Czujemy ogromną satysfakcję, że możemy brać udział w realizacji unikatowego projektu, jakim jest rewitalizacja obiektów „starej” Łodzi oraz budowa kolejnego budynku, wpisującego się w klimat tutejszego otoczenia. Przedsięwzięcia łączące w sobie element komercyjny z misją związaną z przywracaniem lokalnym społecznościom historycznych obiektów i miejsc, postrzegamy jako szczególnie interesujące. Zdajemy sobie sprawę, że z uwagi na ich wyjątkową lokalizację oraz element historyczny są to projekty trudniejsze, wymagające także od Banku zrozumienia ich specyfiki. Jesteśmy przekonani, że spodziewany efekt końcowy w pełni to zrekompensuje, a dalsza realizacja projektu będzie przebiegać bez zakłóceń – powiedział Marek Kowalski, Dyrektor Departamentu Finansowania Nieruchomości w Banku BGŻ BNP Paribas.

Prace związane z realizacją obu budynków wystartowały na przełomie kwietnia i maja br. TEAL OFFICE to butikowy biurowiec, który na sześciu kondygnacjach zaoferuje ponad 3000 mkw. całkowitej powierzchni GLA. Równolegle z budową ruszyła adaptacja sąsiedniego budynku SEPIA OFFICE, który dostarczy łącznie ponad 2200 mkw. powierzchni najmu brutto.

Oba obiekty, w połączeniu z przestrzenią coworkingową i networkingową Co\Walk HUB, stworzą na terenie OFF Piotrkowska Center ekosystem dla firm i startupów z branży technologicznej. Wśród przyszłych najemców nowych powierzchni jest m.in. Le Polish Bureau, czyli polski oddział firmy UNIT9, która specjalizuje się w komercyjnych zastosowaniach rzeczywistości wirtualnej.

Firmy, które dołączają do rodziny OFFa, zyskują coś więcej, niż przestrzeń do pracy. Unikalny klimat miejsca, okrzykniętego przez National Geographic Traveler mianem nowego Cudu Polski, pozwoli przyciągnąć utalentowanych pracowników i specjalistów doceniających odpowiedni work/life balance – podkreśla Michał Styś, szef OPG Property Professionals. – Będzie to niestandardowa alternatywa dla wiodących centrów biznesowych w Łodzi. Nasza karta przetargowa? OFF. Najmodniejsze miejsce w mieście – dodaje.

Realizacja projektów TEAL OFFICE i SEPIA OFFICE przebiega zgodnie z harmonogramem. Zakończenie obu inwestycji zaplanowano na połowę przyszłego roku, a rozpoczęcie użytkowania – na III kw. 2018 r.

 


0.0
Tagi: Łódź
Napisz pierwszy komentarz